Festival igračaka u Ivanić-Gradu

Dana 16. i 17. svibnja 2015. godine u Ivanić-Gradu održat će se drugi po redu Festival igračaka. Bogat izlagački dio, Mala škola zaboravljenih igara, Alka na tatinim leđima, 15-ak dječjih radionica, kazališne predstave za djecu, Koko kino maraton, izbor najbolje hrvatske igračke – samo je dio ovogodišnjeg zabavnog programa.

Riječ je o prvoj i jedinoj manifestaciji posvećenoj igračkama i poticanju dječje igre u Hrvatskoj i regiji. Slogan ovogodišnjeg Festivala je ”Igra (nikad) ne umara”.

Festival će se održavati u i oko sportske dvorane Žeravinec, od 9 do 18 sati, a potvrđeno je više od 50 domaćih i stranih izlagača – proizvođača, distributera i sastavljača raznih igračaka i kolekcija igračaka.

Uz zabavu na izlagačkom dijelu, mali i veliki posjetitelji imat će priliku aktivno sudjelovati u organiziranoj Maloj školi zaboravljenih igara koja će oživjeti igre poput ”gumi-gumi” i ”pikulanja”, natjecanju ”Alka na tatinim leđima”, ali i na 15-ak različitih dječjih radionica.

U predahu će posjetitelji moći pogledati prigodne kazališne predstave za djecu i sudjelovati na Koko kino maratonu, odnosno u nizu pogledati filmske projekcije sva tri nastavka popularnog dječjeg serijala Koko (Koko i duhovi, Zagonetni dječak, Ljubav ili smrt).

Na Festivalu igračaka će se upriličiti i izbor najbolje hrvatske igračke koju će zajedno izabrati posjetitelji i stručni žiri, a najbolja igračka će osvojiti konkretnu nagradu – mogućnost distribucije putem maloprodajnog lanca igračaka Kućica na drvetu.

Za posjetitelje iz Zagreba organiziran je i poseban turistički vlak koji će 16. i 17. svibnja u 9.30 sati polaziti s Glavnog željezničkog kolodvora u Zagrebu prema Ivanić-Gradu, a za Zagreb će se iz Ivanić-Grada vraćati u 17 sati. Za djecu do 6 godina vožnja je potpuno besplatna.

| 11. 5. 2015. u 11:38 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

1313. - rođen Giovanni Boccaccio , talijanski književnik