Usvojena konačna verzija Zajedničkog izvješća o provedbi Strateškog okvira Obrazovanje i osposobljavanje 2020 (ET 2020)

Vijeće Europske unije i Europska komisija usvojili su Zajedničko izvješće 2015 u sklopu Strateškog okvira Obrazovanje i osposobljavanje 2020. (ET 2020.) za europsku suradnju u obrazovanju i osposobljavanju.

Politika EU-a osmišljena je kao podrška nacionalnim aktivnostima i doprinos rješavanju zajedničkih izazova, primjerice problema starenja društva, nedostatka vještina radne snage, tehnološkog razvoja i globalne konkurencije.

ET 2020. je forum za razmjenu najboljih praksi, zajedničko učenje, prikupljanje i širenje informacija i dokaza o uspješnim metodama te savjeta i podrške glede reformi politike.

Kako bi se zajamčila uspješna provedba programa ET 2020., radne skupine, sastavljene od stručnjaka (koje su imenovale države članice) te drugih ključnih dionika, rade na zajedničkim alatima i političkim smjernicama na razini EU-a.

Dostupno je i financiranje za potporu politici i inovativnim projektima u okviru programa Erasmus+, a njime se podupiru aktivnosti kojima se promiče učenje i obrazovanje na svim razinama i za sve dobne skupine.

U okviru programa ET 2020 u 2009. godine određena su četiri zajednička cilja EU-a za rješavanje izazova u sustavima obrazovanja i osposobljavanja do 2020. godine:

Nakon što su provele snimanje stanja radi procjene napretka ostvarena od Zajedničkog izvješća 2012. godine Europska komisija je u studenome 2015. godine predložila šest novih prioriteta za razdoblje 2016.-2020.

Video koji ukratko objašnjava nove prioritete, kao i ciljeve ove strategije općenito, može se pogledati ovdje.
Izvješće je do kraja 2015. objavljeno u Službenom listu na svim jezicima EU-a. Engleska verzija  može se preuzeti na ovoj poveznici: ET2020 Joint report.

| 14. 1. 2016. u 11:12 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

Audio&video

1874. - umro Fran Kurelac , hrvatski književnik i filolog