Javni poziv za predlaganje kandidata za dodjelu priznanja Knjižnica godine

Hrvatsko knjižničarsko društvo objavljilo je javni poziv za dodjelu godišnjeg priznanja Knjižnica godine. Rok za prijavu je 1. lipnja 2016. godine. Hrvatsko knjižničarsko društvo dodjeljuje priznanje Knjižnica godine u svrhu poticanja kreativnosti, inovativnosti i unapređivanja kvalitete rada u hrvatskim knjižnicama.

Priznanje Knjižnica godine dodjeljuje se najboljoj knjižnici čija se izvrsnost procjenjuje prema Kriterijima za vrednovanje / procjenjivanje izvrsnosti za dodjelu priznanja Knjižnica godine, koji se nalaze u dodatku Pravilnika o dodjeli priznanja Knjižnica godine.

Kandidate za dodjelu priznanja Knjižnica godine mogu predlagati sekcije, komisije i radne grupe Hrvatskoga knjižničarskog društva, regionalna knjižničarska društva, knjižničari i pripadnici zajednice u kojoj knjižnica djeluje. Knjižnice se mogu i same kandidirati. Kandidati mogu biti knjižnice svih vrsta koje djeluju u Republici Hrvatskoj.

Obrazloženi prijedlozi za dodjelu priznanja Knjižnica godine upućuju se na adresu Hrvatskoga knjižničarskog društva (Hrvatsko knjižničarsko društvo, Hrvatske bratske zajednice 4, 10000 Zagreb), uz naznaku: Za dodjelu priznanja Knjižnica godine, zaključno do 1. lipnja 2016. godine.

Dobitnik priznanja Knjižnica godine bit će proglašen na Dan hrvatskih knjižnica, 11. studenoga 2016. godine.

Postupak i uvjeti za dodjelu priznanja Knjižnica godine utvrđeni su Pravilnikom o dodjeli priznanja Knjižnica godine i Poslovnikom o radu Povjerenstva za dodjelu nagrade Knjižnica godine.

Vijest je prenesena s internetskih stranica Hrvatskog knjižničarskog društva.

| 19. 4. 2016. u 15:22 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

Audio&video

1874. - umro Fran Kurelac , hrvatski književnik i filolog