Godišnja Erasmus+ konferencija za područje mladih: Programima do aktivnoga građanstva

U utorak 29. studenog 2016. godine održana je godišnja Erasmus+ konferencija za područje mladih u organizaciji Agencije za mobilnost i programe Europske unije (AMPEU). Konferencija je održana povodom poziva na podnošenje prijedloga za program Erasmus+ za 2017. godinu. Prva je to u nizu konferencija u sklopu Erasmus+ informativne kampanje i u zagrebačkome hotelu Dubrovniku okupila je oko 200 sudionika - predstavnika nevladinih udruga, organizacija i pojedinaca koji rade s mladima.

Zadaća ovogodišnje konferencije bila je da se sudionici upoznaju sa širokom lepezom mogućnosti koju pruža program Erasmus+, da ih potakne da sudjeluju u aktivnostima kao što su mobilnost mladih i osoba koje rade s mladima, volonterskoj službi, strateškim partnerstvima kroz koja mogu ostvariti razmjenu dobre prakse ili razviti inovaciju i na održavanje sastanaka mladih i donositelja odluka, a sve to zbog osobnog razvoja, razvoja organizacije i dobrobiti lokalne zajednice. Konačan cilj ovog događanja su novi, kvalitetni projektni prijedlozi već na natječaju za 2017. godinu.

Konferencija je bila i prigoda i da dosadašnji korisnici, čiji su projekti prepoznati kao primjeri dobre prakse, iznesu svoja iskustva

Erasmus+ najveći je program Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja i mladih, a sa svojim prethodnicama u području mladih (Mladi za Europu, Europska volonterska služba, Mladi, Mladi na djelu) 2017. godine obilježit će 30 godina postojanja.

Veliko povećanje proračuna i velike mogućnosti sudjelovanja za organizacije iz Republike Hrvatske najvažniji su razlog ovogodišnjeg okupljanja, što povlači i veliku obvezu da se dostupan novac uspješno povuče na korist krajnjih korisnika - a to su mladi.

Popularnost programa Erasmus+ u području mladih potvrđuju i činjenice da je samo u Republici Hrvatskoj od prve godine provedbe (2009.) do danas proračun povećan za više od 30 puta ili čak 3700 posto te da je, paralelno s rastom proračuna, broj prijava u razdoblju od 2009. do 2016 godine porastao za više od 40 puta.

U idućoj godini i AMPEU će proslaviti 10. rođendan, među ostalim, i s podacima da je Agencija u deset godina ugovorila gotovo tri tisuće projekata vrijednih više od 70 milijuna eura.

| 1. 12. 2016. u 08:44 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

1239. - rođen Edvard I. Dugonogi , engleski kralj