Njujorška podzemna željeznica kao putujuća podzemna knjižnica

Projekt „Subway Library”, započet 8. lipnja 2017. godine u New Yorku, omogućit će korisnicima podzemne željeznice tijekom šest tjedana besplatno preuzimanje stotine e-knjiga, sažetaka e-knjiga i kratkih priča američkih pisaca. E-knjige su podijeljene u 5 kategorija – Njujorške priče, Novo & vrijedno spomena, odabrane kratke priče, dječji naslovi i naslovi za mlade

Projekt je ostvaren suradnjom triju knjižnica u mreži njujorških knjižnica The New York Public libraryThe Brooklyn public library i The Queens library, kao i  sustavom gradskog prijevoza The Metropolitan Transport Authority (MTA) te telekomunikacijskom kompanijom Transit Wireless. Među nakladnicima koji sudjeluju u projektu ističu se Hachette Book Group, HarperCollins Publishers, Penguin Random House, Plympton te Simon & Schuster.

U sklopu projekta jednom je vlaku podzemne željeznice prilagođen izgled te je on dobio naziv knjižnični vlak. Interijer je vlaka tako dobio izgled središnje čitaonice Rose, jedne od podružnice u sustavu njujorških knjižnica. Tvrtka Transit Wireless potiče korisnike na objavljivanje selfija tijekom vožnje u knjižničnom vlaku. Najsretniji će putnici biti nagrađeni s tri e-čitača knjiga Amazon Kindle i nagradama Knjižnica grada New Yorka.

Sličan projekt ostvaren je 2014. godine u Moskvi kada je Moskovski Metro svojim korisnicima omogućio besplatno preuzimanje e-knjiga ruskih klasika.

Vijest i fotografija preneseni su s mrežnih stranica Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu.

| 19. 6. 2017. u 12:31 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

Audio&video

1874. - umro Fran Kurelac , hrvatski književnik i filolog