Nove besplatne online knjige

Društvo za promicanje književnosti na novim medijima objavilo je u okviru projekta Besplatne elektroničke knjige (BEK) tri nagrađivana i prevođena naslova hrvatskih prozaika, romane "Album" Miroslava Kirina i "Izlaz Zagreb jug" Ede Popovića te zbirku priča "Nahrani me" Romana Simića.

Kirinov autofikcionalni roman "Album“ kritika je dočekala nesuzdržanim pohvalama, upućenih posebice kombinaciji dokumentarizma i nepouzdanih (pri)sjećanja, naglašavajući romanesknu slojevitost i istančanost te pripovjedačevu sposobnost da se istodobno obraća čitateljevom intelektu i emocijama, ističe se u najavi novih besplatnih elektroničkih knjiga .

Roman "Izlaz Zagreb jug“  popraćen je nizom sjajnih kritika u domaćim te inozemnim medijima za engleski i njemački prijevod, a njime je Popović "ispisao žestoku i strastvenu priču o betonskoj periferiji metropole, besprijekorno spojivši teške teme i lakonsku lakoću pripovijedanja, čime je zavrijedio svaki od brojnih panegirika, od Vjesnika i Novog lista do Berliner Zeitunga i Rolling Stonea".

Simićeva zbirka priča "Nahrani me“, koja je prevedena na njemački jezik, osvojila je nagradu Kiklop za najbolje domaće književno djelo godine 2012. godine, dok mu je za jednu od priča iz te zbirke dodijeljena i nagrada Večernjeg lista Ranko Marinković. Riječ je o djelu koje obogaćuje njegov pripovjedni univerzum premještajući žarište interesa s ljubavnih i unutargeneracijskih odnosa na roditeljske i međugeneracijske, te učvršćuje reputaciju tog višestruko nagrađivanog prozaika kao iznimnog stilista.

Nove knjige dostupne su u četiri najraširenija formata (HTML, ePub, PDF i MOBI), koji omoguću online čitanje ili preuzimanje na vlastite uređaje.

| 30. 10. 2018. u 11:59 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

Audio&video

1874. - umro Fran Kurelac , hrvatski književnik i filolog