Poziv na sudjelovanje u međunarodnom projektu "Pieces for Peace"

CITYarts, Inc. neprofitna, javna umjetničko-edukacijska organizacija sa sjedištem u New Yorku poziva škole, kulturno-edukativne organizacije i druge zainteresirane pojedince u Hrvatskoj na sudjelovanje u internacionalnom projektu "Pieces for Peace".

Projekt „Pieces for Peace“ inicijativa je nastala pod programom „Young Minds Build Bridges“ koji zbližava mlade različitih kulturoloških podloga diljem svijeta te potiče toleranciju i pozitivne odnose među njima. Program angažira umjetnike i mlade iz New Yorka te ih spaja s vršnjacima iz raznih krajeva svijeta kroz edukativne radionice, Pieces for Peace internacionalnu putujuću izložbu te kreaciju Peace Wall murala.

Kroz kreativni proces stvaranja umjetnosti CITYart educira i spaja mlade i djecu na lokalnoj i globalnoj razini, ohrabruje ih u ostvarivanju vlastitih potencijala te potiče na aktivno sudjelovanje u zajednici, ciljajući aktualne probleme u društvu, stremeći njegovoj transformaciji. CITYarts danas je globalna organizacija koja povezuje mlade u 81 zemlji na 6 kontinenata, u više od 100 škola, stvarajući kroz projekt više od 6 tisuća umjetničkih radova.

Cilj projekta povezati je mlade dobi od 10 do 20 godina koje se kroz kreativne radionice s jedinstvenom temom „Pieces for Peace“ poziva na promišljanje percepcije mira te njezinu vizualizaciju kroz crteže, slike i poeziju koja odgovara na pitanje „What does peace look like to me?“.

Umjetnički radovi sudionika projekta postavljaju se na online izložbu, dok neki od njih imaju i mogućnost biti odabrani za putujuću izložbu CITYarts Pieces for Peace.

Za više informacija posjetite:

| 21. 12. 2018. u 08:36 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Afrika 1914.

Donosimo vam rad Jure Stopića, učenika Osnovne škole Sesvetska Sopnica. Jure je izradio kviz na interaktivnoj karti na kojoj treba označiti pojedine kolonije u Africi 1914. godine.

Znamenitosti Slovenije

Niz fotografija najpoznatijih znamenitosti Slovenije

Audio&video

Izvan okvira