Objavljen portal EU projekta TRACE

Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu objavila je u petak 21. prosinca 2018. godine portal projekta Traditional children’s stories for a common future – TRACE. Portal donosi osnovne informacije o projektu, članovima timova, partnerima te najnovije vijesti vezane uz aktivnosti na projektu koje će služiti i kao dodatno edukativno pomagalo učiteljima, edukatorima i knjižničarima, kao i ostaloj zainteresiranoj javnosti.

Podsjećamo da je Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu u rujnu ove godine projekt TRACE odobren iz Erasmus+ programa Europske unije, vrijedan 178.330,00 eura, a provodi se od 1. rujna 2018. do 31. kolovoza 2020. godine u suradnji sa suradnicima iz Hrvatske, Grčke, Latvije i Španjolske.

Svrha je Projekta upoznati ciljne skupine, učitelje, edukatore i knjižničare, koji rade s djecom u dobi između šest i 12 godina, s tradicionalnim dječjim pričama iz partnerskih zemalja, a posredno i s kulturom tih zemalja. U sklopu Projekta TRACE bit će prevedena najkvalitetnija dječja literatura iz partnerskih zemalja na pet europskih jezika partnerskih zemalja i engleski jezik.

Također, u planu je organizacija mnoštvo radionica za učitelje, knjižničare i edukatore, kako bi ih se upoznalo s kreativnim i inovativnim metodama poticanja djece na čitanje, kritičko razmišljanje i vlastito istraživanje europske kulture i europskih zemalja preko njima bliske literature – tradicionalnih dječjih priča, koje su vrijedan dio europske kulturne baštine.

Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu koordinator je Projekta, a suradnici na Projektu su Udruga za poticanje neformalnog obrazovanja, kritičkog mišljenja i filozofije u praksi Mala filozofija (Zadar, Hrvatska), Osnovna škola Josip Pupačić (Omiš, Hrvatska), University of Peloponnese (Tripolis, Grčka), Biedriba Radošās Idejas (Riga, Latvija) i Fundación Euroárabe de Altos Estudios (Granada, Španjolska).

Vijest je prenesena s mrežnih stranica Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu.

| 24. 12. 2018. u 09:16 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Afrika 1914.

Donosimo vam rad Jure Stopića, učenika Osnovne škole Sesvetska Sopnica. Jure je izradio kviz na interaktivnoj karti na kojoj treba označiti pojedine kolonije u Africi 1914. godine.

Znamenitosti Slovenije

Niz fotografija najpoznatijih znamenitosti Slovenije

Audio&video

Izvan okvira