U Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu donacijska izložba Srednje škole – Centar za odgoj i obrazovanje

U Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu 20. prosinca 2018. godine učenici Srednje škole – Centar za odgoj i obrazovanje postavili su reciklirani bor i prigodne rukotvorine učenika od iskoristivih otpadnih materijala nastale u sklopu rada Učeničke zadruge DAR-MAR.

Radovi polaznika ove učeničke zadruge mogu se pogledati u malom predvorju Knjižnice do nedjelje, 6. siječnja 2019. godine, i preuzeti uz donaciju. Sveukupan prihod od prodaje bit će predan ovoj zagrebačkoj školi u kojoj se školuje 165 učenika s teškoćama u razvoju.

Donacijska izložba održava se u okviru projekta Zelena knjižnica za zelenu Hrvatsku, a organiziraju je Radna grupa za zelene knjižnice Hrvatskoga knjižničarskog društva (HKD), Odjel Zaštita i pohrana Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu i NSK podružnica Nezavisnog sindikata znanosti i visokog obrazovanja. Namjena izložbe jest senzibiliziranje javnosti s obzirom na potrebu za društvenim prihvaćanjem mladih s teškoćama u razvoju te podizanje svijesti o njihovim kreativnim sposobnostima i stvaralačkom potencijalu, osobito u području zaštite okoliša.

U Srednjoj školi – Centar za odgoj i obrazovanje ponosni su na velik broj izvannastavnih aktivnosti, osobito na rad Učeničke zadruge DAR-MAR, koja uspješno djeluje od 2006. godine s ciljem razvijanja kreativnosti, radnih navika, kao i specifičnih interesa učenika, uz primjenu stečenih znanja. Učenička zadruga okuplja velik broj darovitih učenika škole, a poseban naglasak stavlja na izradu recikliranih proizvoda te razvijanje i njegovanje znanja svojih polaznika o ekologiji.

Vijest je prenesena s mrežnih stranica Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu.

| 28. 12. 2018. u 10:08 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Afrika 1914.

Donosimo vam rad Jure Stopića, učenika Osnovne škole Sesvetska Sopnica. Jure je izradio kviz na interaktivnoj karti na kojoj treba označiti pojedine kolonije u Africi 1914. godine.

Znamenitosti Slovenije

Niz fotografija najpoznatijih znamenitosti Slovenije

Audio&video

Izvan okvira