Održana Knjižna booka

U povodu Međunarodnoga dana dječje knjige, koji se obilježava 2. travnja na dan rođenja danskoga pisca bajki Hansa Christiana Andersena, u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu pred približno 200 djece peti je put održana svečanost "Knjižna booka".

Na svečanome su otvorenju nazočne pozdravili predsjednica Hrvatske udruge školskih knjižničara Vanja Jurilj te u ime glavne ravnateljice Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu knjižničarska savjetnica za školske knjižnice u Hrvatskome zavodu za knjižničarstvo Frida Bišćan. Gosti ovogodišnje svečanosti bili su ugledni književnici Hrvoje Kovačević, Mladen Kušec, Julijana Matanović i Božidar Prosenjak.

Program svečanosti osmišljen je kao mništvo zabavnih sadržaja kojima se igrom i druženjem potiče čitanje te ljubav prema knjizi i pisanoj riječi. Samo događanje organizirano je u dva dijela, i to za učenike osnovnih i srednjih škola. Tako će se, kao i prethodnih godina, održati završnice dvaju natječaja u koje su uvršteni učenici osnovnih i srednjih škola iz Hrvatske. U prvome dijelu svečanosti predstavljanjem nagrađenih radova učenika književnoga natječaja Kanižajada Limačijada odaje se počast pjesniku igre riječi, Podravcu Paji Kanižaju, dok će se u drugome dijelu svečanosti svečano proglasiti pobjednici 4. natječaja Stvarajmo eKreativno, koji naglašava izražavanje i kreativnost učenika u novim medijima.

Manifestaciju je organizirala Hrvatska udruga školskih knjižničara, a njezini su suradnici Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, Školska knjigaNaklada LjevakAlka scriptAlfaKatarina ZrinskiLektiraNaša djecaMozaik knjigaDisputHoću knjiguIbis grafikaITG i Point.

Svečanost pod nazivom Knjižna booka pokrenula je Hrvatska udruga školskih knjižničara radi promicanja knjige te poticanja čitanja i čitalačkih navika učenika.

| 4. 4. 2019. u 08:26 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

1313. - rođen Giovanni Boccaccio , talijanski književnik