Održana 3. edukativna CB radionica

Hrvatski savez CB radioklubova, u suradnji s Hrvatskom zajednicom tehničke kulture i Nacionalnim centrom tehničke kulture Kraljevica, organizirao je 3. edukativnu CB radionicu s ciljem edukacije mladih CB operatora.

Radionica se odvijala u dva termina: od 17. do 24. te od 24. do 31. kolovoza 2013. godine. U prvom terminu radionice sudjelovalo je 39 učenika iz Požege, Našica i Oriovca, a u drugom 28 učenika iz Zagreba, Zadra, Kraljevice, Požege i Krka. Radionicu su pohađala djeca osnovnoškolskog uzrasta (od 9 do 15 godina).

Smještaj je bio u ograđenom prostoru Centra na livadi pod šatorima, a rad i provedba programskih aktivnosti zasnivali su se na uzoru Ljetnu školu Hrvatske zajednice tehničke kulture, uz dodatni sadržaj kampiranja i tema koje obuhvaćaju usvajanje općih znanja i vještina radioorijentacije.

Teme radionice bile su:

1. Rad i uspostava CB veze
  • Postavljanje centra veze (šatora)
  • Rad s ručnim generatorom i postavljanje solarnog sustava za rasvjetu i napajanje radiouređaja
  • Rukovanje CB uređajima i uspostavljanje veze
  • Radioorijentacija ARG i komunikacija
  • Orijentacija uz praktičnu vježbu (otok Krk)
  1. Elektronika
  • Strujni krug
  • Izrada Morseovog tipkala
  1. Modelarstvo
  • Izrada makete vjetrenjače
  1. Opće vještine
  • Snalaženje u prirodi i orijentacijsko kretanje.

Za vrijeme boravka na radionici provođene su i druge aktivnosti (kupanje, slobodne aktivnosti, bavljenje raznim sportskim sadržajima, karaoke, X-box i zajedničke šetnje).

Pripadnici Državne uprave za zaštitu i spašavanje, Područni ured za zaštitu i spašavanje Rijeka, prezentirali su polaznicima radionice svoj rad. Tijekom predavanja o sustavu zaštite i spašavanja u RH dali su smjernice o načinu postupanja u slučaju nesreća. Nakon predavanja održana je pokazna vježba s psima tragačima obučenima za potragu za nestalim osobama (Luxa i Tao).

Analizom anketnog listića koji su polaznici ispunili po završetku radionice ustanovljeno je da je radionica postigla svoj cilj te su djeca uspješno usvojila nova znanja i vještine.

| 4. 9. 2013. u 19:07 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

1313. - rođen Giovanni Boccaccio , talijanski književnik