Natječaj Laurus nobilis

Gradska knjižnica Poreč objavljuje XVIII. literarni natječaj Nagrada Laurus nobilis za izvorno prozno djelo. Pravo sudjelovanja u natječaju imaju svi učenici od V. do VIII. razreda osnovnih škola i svi učenici srednjih škola s prebivalištem na području Poreštine. Rok prijave istječe 7. ožujka 2014. godine.

U izboru najboljih izvornih proznih djela pristiglih u zadanom roku pravo sudjelovanja u prosudbenom odboru ostvaruju svi prijavljeni profesori/profesorice hrvatskog i talijanskog jezika osnovnih i srednjih škola Poreštine.

Gradska knjižnica Poreč poziva sve profesore/profesorice hrvatskog i talijanskog jezika da, kao predstavnici svoje škole, postanu članovi prosudbenog odbora čiji je zadatak izabrati najbolje učeničke radove, u odgovarajućoj kategoriji, pristigle na XVIII. natječaj za Nagradu Laurus nobilis.

Članovi prosudbenog odbora postat će svi profesori hrvatskog i talijanskog jezika škola Poreštine koji se jave do 7. ožujka 2014. godine putem elektroničke pošte gradska@knjiznicaporec.hr te dostave sljedeće podatke:

• ime i prezime;
  • naziv škole u kojoj predaje;
  • broj telefona, kućnu i e-mail adresu.

Nakon isteka natječaja, svim članovima prosudbenog odbora proslijedit će se pristigli učenički literarni uradci na vrednovanje. Oni najbolji bit će nagrađeni 9. svibnja 2014. u Istarskoj sabornici na svečanoj dodjeli Nagrade Laurus nobilis.

Uvjeti natječaja:

• tekst mora biti izvoran i neobjavljen;
  • ne smije biti dulji od četiri (4) stranice;
  • može biti pisan književnim jezikom (hrvatskim ili talijanskim) ili narječjem (čakavskim ili istrovenetskim);
  • tema je slobodna
  • autori se natječu s jednim radom;
  • tekstu treba priložiti svoje osobne podatke: ime, prezime, adresu, školu i razred, broj telefona.

Radovi se šalju u digitalnom obliku na adresu:

Gradska knjižnica Poreč
Trg Marafor 3
s naznakom: 'za Nagradu Laurus nobilis'
e-mailom: gradska@knjiznicaporec.hr ili osobno u Gradsku knjižnicu Poreč.

| 6. 2. 2014. u 15:04 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

1313. - rođen Giovanni Boccaccio , talijanski književnik