Otvoren novi odjel za djecu i mlade Knjižnice Medveščak

Novi Odjel za djecu i mlade Knjižnice Medveščak u Zvonimiroj 17, gdje je sada adekvatnije smješten njezin fond od 25 tisuća dječjih knjiga, slikovnica, stripova i multimedije, svečano je otvoren danas u Zagrebu.

Nakon što je godinama djelovao u sklopu Knjižnice Medveščak u vrlo skučenom i neprimjerenom prostoru na svega 100 četvornih metara, Dječji odjel sada se prostire na daleko adekvatnijih 240 četvornih metara restauriranog prostora nekadašnje Knjižare Znanje, koji opremom i namještajem bolje odgovara potrebama svojih ciljanih korisnika.

Voditeljica Knjižnice Medveščak Sanja Pavlaković istaknula je kako je prednost novoga prostora ne samo u veličini već i u njegovoj većoj vidljivosti, budući da je riječ o uličnom lokalu koji već privlači nove korisnike. "U ovaj prostor svakodnevno dolaze bebe od 0-3 godine, preškolci, osnovnoškolci a tu je i ono po čemu smo specifični, a to je Odjel za tinejdžere", kazala je Hini Pavlaković.

Prostor je Gradski ured za kulturu proglasio kulturnim dobrom, pa se prilikom restauracije trebalo pridržavati strogih uputa: valjalo je sačuvati arhitektonsko rješenje cjeline, prepoznatljiv pod, strop i fresku Mladena Veže, kao i stari namještaj. Sve je restaurirano, a prostor je dodatno opremljen postojećim namještajem koji pripada Knjižnicama grada Zagreba. Rezultat je polivalentan prostor prilagodljiv potrebama programa i korisnika.

Odjel za djecu Knjižnice Medveščak postoji od 1957., 1976. vrata su otvorena i predškolcima, 1993. bebama, a 2000. srednjoškolcima. Odjel raspolaže s ukupnim fondom od 25 tisuća knjiga, slikovnica, stripova i multimedije za djecu i mlade, a dnevno ga posjeti oko dvjestotinjak korisnika.

Obnova je trajala godinu i pol dana, a financirana je iz vlastitih sredstava Knjižnica grada Zagreba s uloženih 600 tisuća kuna. Preseljenje Odjela omogućilo je povratak stare knjižnice u čijem se prostoru ranije nalazio u okvire Odjela za odrasle, gdje je sada omogućen prostor za izlaganje naslova unatrag 15-ak godina.

| 28. 2. 2014. u 10:31 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

1239. - rođen Edvard I. Dugonogi , engleski kralj