CologneOFF X – natječaj

Deseto izdanje međunarodnog videoart festivala - CologneOFF X poziva sve zainteresirane da se do 30. lipnja ove godine prijave za sudjelovanje. Radovi će biti objavljeni tijekom rujna 2014. godine.

Umjetnici koji rade u mediju pokrenutih slika pozivaju se da se uključe u ovogodišnji festival, čija je tema 'totalna umjetnost'. Osnovan 2006. godine Cologne International Videoart Festival podržavao je razvoj video umjetnosti. Totalna umjetnost predstavlja video kao višeznačni umjetnički audiovizualni medij, u kojem radi isključivo njegov kreator ili grupa umjetnika, uključujući snimanje, montiranje, režiranje, komponiranje, postprodukciju itd.

Tek je digitalizacija videa omogućila umjetnicima stvaranje totalnog umjetničkog djela, zahvaljujući isplativosti čitave produkcije. Nije čak niti nužno imati najnapredniju opremu – kreativni pojedinac može koristiti jeftine produkcijske alate za stvaranje sjajnih radova.

No, totalna umjetnost nije povezana samo s kreativnom produkcijom videa, već i s umjetničkim sadržajem, potičući umjetnike da koriste svu svoju kreativnost kako bi napravili korak dalje u istraživanju umjetničkog potencijala videa.

CologneOFF X traži umjetničke radove koji koriste video kao medij u svoj svojoj raznolikosti, no prijaviti se mogu samo jednokanalni video radovi, hibridni tipovi rada koji se mogu koristiti kao različite prezentacijske forme, kao npr. projekcija i instalacija. Također, očekuje nove i eksperimentalne umjetničke pristupe u transformiranju ključnih tema ljudskog postojanja u jezik pokretnih slika.

CologneOFF X poziva filmske i video umjetnike da prijave najviše tri rada, maksimalnog trajanja deset minuta, u sljedećim kategorijama - eksperimentalne forme filma, videa, dokumentaraca, a prednost imaju animirane i vrlo kratke forme (60 sekundi).

| 15. 4. 2014. u 12:53 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

1239. - rođen Edvard I. Dugonogi , engleski kralj