CARNet predstavio e-Škole na Tjednu EU fondova

Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet aktivno je sudjelovala na informativno-edukativnom događanju pod nazivom „Tjedan EU fondova“ koji se održava od 7. do 11. ožujka 2016. godine u Kongresnom centru Forum Zagreb u organizaciji Ministarstva regionalnoga razvoja i fondova Europske unije.

Svrha ovog petodnevnog događanja je široj javnosti i potencijalnim korisnicima predstaviti sve mogućnosti korištenja europskih strukturnih i investicijskih fondova,  kao i dobrobiti koju oni nose Republici Hrvatskoj. Stoga je CARNet kao primjer dobre i uspješne prakse predstavio pilot projekt  "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)".

Ravnatelj CARNeta g. Zvonimir Stanić okupljenima je ukratko predstavio projekt, glavne aktivnosti na projektu, trenutni status projekta i buduće aktivnosti. Riječ je strukturnom projektu razvoja digitalno zrelih škola u kojemu sudjeluje 150 hrvatskih škola. Projekt je dio šireg programa e-Škole koji se provodi u razdoblju od 2015.-2022. te se sastoji od pilot projekta koji traje od 2015.-2018. i velikog projekta koji će se provoditi od 2019.-2022. na temelju rezultata pilot projekta, a u koji će biti uključeno 60 % hrvatskih škola. Puni naziv cjelokupnog programa glasi “e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće”.

Obje faze projekta financiraju se većim dijelom (85%) iz strukturnih fondova Europske unije, iz Operativnog programa Konkurentnost i kohezija (OP KK), Europski fond za regionalni razvoj (EFRR) te Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali (OP ULJP), Europski socijalni fond (ESF).  Ukupna vrijednost pilot projekta e-Škole je 306.853.186 kn, od čega je EU financiranje 193.690.148 kn (Europski fond za regionalni razvoj - EFRR) i 67.135.059 kn (Europski socijalni fond - ESF) te nacionalno sufinanciranje  u iznosu od 46.027.977 kn.

Pilot projekt provodi CARNet u suradnji s partnerima: Agencijom za odgoj i obrazovanje, Agencijom za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih te Fakultetom organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu.

Više o pilot projektu može se saznati na stranicama projekta na ovoj adresi.

| 10. 3. 2016. u 11:19 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Brojevni sustavi

Donosimo rad Josipe Pravdić, učenice 1.c razreda Gimnazije Vukovar. Josipa je izradila video uradak u aplikaciji Moovly koje je nastao za potrebe sistematizacije tematske cjeline Brojevni sustavi.

Kognitivne pristranosti

Prepoznati vrste kognitivnih pristranosti (predrasuda).

1453. - na današnji je dan turska vojska na čelu sa sultanom...