Potpisan Ugovor o izradi prijedloga kriterija i preporuka za izradu kvalitetnih e-lektira

U srijedu, 6. travnja 2016., potpisan je “Ugovor o izradi prijedloga kriterija i preporuka za izradu kvalitetnih e-lektira“. U okviru pilot projekta "e-Škole: uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" u sklopu rezultata B5 "Primjena informacijsko-komunikacijske tehnologije i digitalnih obrazovnih sadržaja u obrazovnom procesu" razvija se aktivnost B5.4 "eLektire".

Prvi cilj aktivnosti eLektire je izrađen, lektoriran i grafički oblikovan "Prijedlog kriterija i preporuka za izradu kvalitetnih e-lektira" što je ujedno i predmet navedenog Ugovora. Ugovor su potpisali gospodin Zvonimir Stanić, ravnatelj Hrvatske akademske i istraživačke mreže - CARNeta i gospođa Tatijana Petrić, glavna ravnateljica Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu.

Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu angažirala je stručnu radnu skupinu, čiji će rad pripremiti, organizirati i provesti radi definiranja Prijedloga kriterija i preporuka za izradu kvalitetnih e-lektira te će ujedno provesti i javnu raspravu o Prijedlogu. Članovi su radne skupine doc. dr. sc. Marko Alerić, metodičar hrvatskoga jezika i književnosti (Odsjek za kroatistiku Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu), Branka Markić, stručnjak za razrednu nastavu (Osnovna škola Antuna Branka Šimića u Zagrebu), Nataša Sajko, predmetni stručnjak za hrvatski jezik (Medicinska škola u Varaždinu), Vladimir Šterle, tehničar (tvrtka Profociens.eu), Željka Butorac, stručnjak za uključivo obrazovanje (Osnovna škola Marina Držića u Zagrebu), Robert Majetić, urednik (CARNet) te prof. dr. sc. Zoran Velagić, stručnjak za e-knjigu i voditelj radne skupine (Odsjek za informacijske znanosti Filozofskoga fakulteta J. J. Strossmayera u Osijeku).

Početni sastanak stručne radne skupine, predstavnika Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu te predstavnika CARNeta održan je danas, 29. travnja 2016. Godine, u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu. Na sastanku je predstavljen projekt e-Škole, aktivnost eLektire te su se precizirale i pojasnile pojedine definicije planiranog Prijedloga kriterija. Detaljno je predstavljena metodologija rada radne skupine, plan rada, komunikacija i izvještavanje, sve s ciljem uspješne realizacije potpisanog ugovora.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz europskih strukturnih i investicijskih fondova.

| 29. 4. 2016. u 12:55 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Brojevni sustavi

Donosimo rad Josipe Pravdić, učenice 1.c razreda Gimnazije Vukovar. Josipa je izradila video uradak u aplikaciji Moovly koje je nastao za potrebe sistematizacije tematske cjeline Brojevni sustavi.

Kognitivne pristranosti

Prepoznati vrste kognitivnih pristranosti (predrasuda).

1453. - na današnji je dan turska vojska na čelu sa sultanom...