CARNet i Algebra potpisali ugovor za pripremu, organizaciju i provedbu edukacije korisnika u školama uključenim u pilot projekt e-Škole te događanja vezanih za zajednicu praktičara

U četvrtak, 28. srpnja 2016., u prostorijama CARNeta potpisan je “Ugovor o nabavi usluge izrade scenarija učenja i okvira za digitalnu kompetenciju te priprema, organizacija i provedba edukacije korisnika i događanja vezanih za zajednicu praktičara za provedbu projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola” - GRUPA 3. Priprema, organizacija i provedba edukacije za ciljane skupine korisnika u pilot školama i organizacija događanja vezanih uz stvaranje zajednice praktičara.“

Ugovor su potpisali g. Zvonimir Stanić, ravnatelj CARNeta i g. Hrvoje Josip Balen, prokurist tvrtke i član društva Algebra d.o.o.

Ugovorom je predviđena priprema, organizacija i provedba edukacije korisnika – ravnatelja, nastavnika i stručnih suradnika te administrativnih djelatnika u školama uključenim u projekt, u svrhu razvoja njihove digitalne kompetencije, prvenstveno u području korištenja informatičke opreme i e-usluga te digitalnih alata i sadržaja koji se razvijaju u okviru projekta.

Riječ je o provedbi prvog dijela edukacije koja je dio cjelokupnog obrazovnog programa za sustavni razvoj digitalne kompetencije korisnika u školama koji će biti razvijen u okviru pilot projekta e-Škole. Osim korisnika iz škola, u obrazovni program će se uključiti i savjetnici i viši savjetnici iz partnerskih ustanova, Agencije za odgoj i obrazovanje  te Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, za koje će biti razvijen poseban modul edukacije.

Edukacija će se provoditi kombinacijom radionica u učionici i online nastave u obliku masovnih otvorenih online tečajeva (MOOC) i webinara, a bit će obuhvaćene sljedeće teme :

• E-učitelj - suvremena nastava uz pomoć tehnologije
  • Office 365
  • Videokonferencije u nastavi
  • Korištenje alata za izradu digitalnih obrazovnih sadržaja
  • Primjena scenarija učenja, digitalnih alata i obrazovnih trendova
  • Repozitorij digitalnih obrazovnih sadržaja i primjena digitalnih obrazovnih sadržaja
  • Korištenje e-Dnevnika
  • Primjena interaktivnih mjernih uređaja u nastavi
  • Moodle
  • Inovativni STEM nastavnici – obrazovni trendovi i digitalni alati u nastavi
  • Sigurnost na Internetu
  • Intelektualno vlasništvo na Internetu
  • e-Matica
  • Sustav za upravljanje nastavom (Content Management System)
  • Korištenje opreme za održavanje nastave u interaktivnoj učionici i sustava za upravljanje nastavom
  • Osnove korištenja tableta i hibridnih računala

Ovim ugovorom će također biti realizirana i organizacija niza događanja vezanih uz stvaranje zajednice praktičara. Tako će kroz šest online webinara biti predstavljen rad predmetnih stručnjaka koji će dijeljenjem svog bogatog iskustva u primjeni tehnologije u nastavi nastojati potaknuti i inspirirati nastavnike obuhvaćene projektom za korištenje iste u nastavi. Kroz susrete nastavnika uživo u nekim od regionalnih obrazovnih centara (ROC-ova), korisnicima projekta u dva će se navrata omogućiti razmjena ideja o načinima primjene IKT-a u nastavi, predstavljanje njihovih iskustava te umrežavanje za ostvarivanje mogućih budućih suradnji. Uz navedeno, kroz dva organizirana studijska posjeta dvjema školama  uključenih u projekt,  omogućit će se dijeljenje iskustva i znanja zainteresiranim kolegama iz drugih škola.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskih strukturnih i investicijskih fondova.

| 28. 7. 2016. u 16:05 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Brojevni sustavi

Donosimo rad Josipe Pravdić, učenice 1.c razreda Gimnazije Vukovar. Josipa je izradila video uradak u aplikaciji Moovly koje je nastao za potrebe sistematizacije tematske cjeline Brojevni sustavi.

Kognitivne pristranosti

Prepoznati vrste kognitivnih pristranosti (predrasuda).

1453. - na današnji je dan turska vojska na čelu sa sultanom...