| 27. 12. 2011. u 10:33 sati | pošalji link
Pravila natjecanja

U natjecanju mogu sudjelovati učenici i nastavnici svih osnovnih i srednjih škola iz Hrvatske, samostalno ili u paru/grupi.

Kategorije natjecanja

Natjecanje će se provoditi u dvije kategorije:

1. Učenici

2. Nastavnici

Učenici

Učenici mogu sudjelovati u bilo kojoj od navedenih podkategorija, ali maksimalno s jednim radom po kategoriji. Radove mogu izrađivati samostalno ili u paru/grupi. U slučaju grupnog rada, rad prijavljuje jedan autor, a ostali se navode kao koautori. Radovi se prijavljuju isključivo putem online prijavnog obrasca na Portalu za škole. Nagrada se dodjeljuje autoru rada, odnosno učeniku koji je prijavio rad.

Dozvoljeni formati radova su:

Priča treba sadržavati najviše 500 riječi i treba biti gramatički i pravopisno ispravna.

Film može trajati maksimalno 3 minute.

Nastavnici

Nastavnici mogu sudjelovati u natjecanju s maksimalno tri digitalna nastavna materijala. Nastavne materijale mogu izrađivati samostalno ili u paru/grupi. U slučaju grupnog rada, rad prijavljuje jedan autor, a ostali se navode kao koautori. Nastavni materijali se prijavljuju isključivo putem online prijavnog obrasca na Portalu za škole. Nagrada se dodjeljuje autoru rada, odnosno nastavniku koji je prijavio nastavni materijal.

Prijavljene digitalne nastavne materijale pregledat će Ocjenjivački sud i odabrati pobjednika.

Općenito

Da bi bila važeća, u svakoj kategoriji natjecanja Rođendanska petica mora sudjelovati najmanje 5 natjecatelja.

Prijavljeni radovi ne smiju sadržavati:

Radovi koji neće poštivati ova pravila, bit će izuzeti iz daljnjeg natjecanja bez posebnog obrazloženja.

****

CARNet nije odgovoran za sadržaj kao niti za naknadne promjene, preinake, modifikacije ili brisanje prijavljenih učeničkih radova i digitalnih nastavnih materijala. Nadalje, CARNet nije odgovoran za prijavljene učeničke radove i digitalne nastavne materijale za koje prijavitelj ne posjeduje autorsko pravo kao niti za učeničke radove i digitalne nastavne materijale u kojima se koriste materijali za koje prijavitelji nemaju regulirana autorska prava. CARNet nije odgovoran za osiguravanje privatnosti podataka korisnika prijavljenih učeničkih radova i digitalnih nastavnih materijala.