Sudjeluj

Pridružite se i vi kreativnim i odvažnim učenicima koji su svoje radove objavili na Portalu za škole i tako na najbolji način svima predstavili svoje aktivnosti!

Pošaljite nam svoj rad i pokažite svima u čemu ste najbolji!

Približite nam svoje ideje,

projekte i aktivnosti te nam pokažite sve načine na koje ste svladali informacijsko-komunikacijsku tehnologiju. Rado ćemo objaviti vaše kvizove, prezentacije, igre i tekstove koji svojim sadržajem pomažu drugima.

Učenički radovi iz OŠ Davorina Trstenjaka

Donosimo učeničke radove iz zagrebačke škole OŠ Davorina Trstenjaka. Radi se o prezentacijama koje obrađuju sljedeće teme: mega gradovi i globalni gradovi, James Cook te ozon i ozonski omotač.

Radove je poslao učenik 7.a razreda, Ivan Kršić. Ivan je samostalni autor dvije prezentacije, dok je treća nastala u grupi.

Prezentacija iz gradiva zemljopisa o mega gradovima i globalnim gradovima objašnjava što su ovi gradovi i koja je razlika između njih. U podtemama se objašnjava kako nastaju ti gradovi, koje su njihove odlike, koje su prednosti i nedostaci te kako zadržavaju tu "titulu". Prikazani su i primjeri tih gradova. Autor je Ivan Kršić, a prezentacija je dostupna ovdje.

Druga prezentacija koju je izradio Ivan je iz gradiva iz povijesti, a govori o slavnome britanskom pomorcu Jamesu Cooku, koji je najpoznatiji po otkriću Australije. U radu su prikazana njegova putovanja i njegov životopis.

Treća prezentacija je rad je iz kemije, a u njegovoj izradi sudjelovali su (osim Ivana) i Marta Kardašević, Martin Kiš i Frana Polović. U rad na temu ozonskog omotača prikazano je za što služi ozonski omotač, što ga uništava, kako ga možemo zaštititi te su objašnjene ozonske rupe.

Priloženi dokumenti:
James_Cook.pptx (1.59 MB) OZON_I_OZONSKI_OMOTAČ.pptx (362.05 KB) Mega_i_globalni_gradovi.pptx (1.52 MB)
| 10. 1. 2014. u 10:29 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Dan broja Pi

Donosimo vam rad Mislava Božića, učenika 2a razreda Gimnazije Vukovar. Povodom Dana broja Pi Mislav je izradio infografiku u obliku kratkog podsjetnika na značajne događaje povodom ovog datuma.

European painters

Igra spajanja u nizove: imena slikara, države i stoljeća u kojem je živio.

1513. - španjolski istraživač Juan Ponce de León 1513. na...