| 27. 12. 2012. u 15:04 sati | pošalji link
Školski laboratorij 2012

Završno događanje natjecanja Školski laboratorij 2012. održano je u srijedu, 21. ožujka 2012. godine, u Zagrebačkom plesnom centru. Tijekom završnog natjecanja, koje se odvijalo uživo pred mnogobrojnom publikom, 12 finalista iz prvog kruga natjecanja predstavilo je svoje prezentacije. Natjecanje je organizirao British Council, u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje i CARNetom.

Prema ocjenama stručnog žirija, u sastavu Marijana Pezelj (Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet), Višnja Modrić Vuinac (Hrvatska radiotelevizija) i Nenad Judaš (Kemijski odsjek PMF-a u Zagrebu) prvo mjesto osvojila je učenica Srednje škole Čazma Matea Gredelj i prezentacija „Zašto se s nulom ne dijeli?“. Matea se trenutno priprema za državno natjecanje iz matematike, a u slobodno vrijeme čita enciklopedije o životinjama i grčku mitologiju. Uz to i glumi, pjeva i svira klavir.

Drugo i treće mjesto i ove su godine osvojili učenici Gimnazije Požega.

Luka Leopoldović drugo je mjesto osvojio prezentacijom „Recept za hit“ koja pojašnjava znanstvenu vezu između najobičnija 4 akorda koja smo čuli već 168 puta i ljudskoga mozga i objašnjava zašto su baš ti akordi „ključ uspjeha“ u svjetskoj glazbenoj industriji.

I Josip Prajz povezuje glazbu i matematiku u trećenagrađenoj prezentaciji „Fibonacci u glazbi“. Josip u školi najviše voli vrijeme odmora ili slobodnih sati koje uvijek kreativno iskoristi: vježbajući matematiku ili koreografiju za nastup u emisiji "Do posljednjeg zbora".

U ime organizatora čestitamo pobjednicima te se zahvaljujemo svim natjecateljima i njihovim mentoricama, kao i sponzoru ovogodišnjeg natjecanja Školskoj knjizi.

Moguće je pogledati i sminku završnog natjecanja Školskog laboratorija 2012:

Sve prezentacije koje su bile prijavljene na Školski laboratoriju 2012 moguće je pak pogledati ovdje.

Vidimo se na sljedećem Školskom laboratoriju!