Trodnevno obilježavanje 158. obljetnice rođenja Nikole Tesle

Od 9. do 11. srpnja u Zagrebu će se održati trodnevno obilježavanje 158. obljetnice rođenja nacionalnog velikana i genija Nikole Tesle te prvo obilježavanje hrvatskog Dana Nikole Tesle – dana znanosti, tehnologije i inovacija, manifestacija Tesla & friends.

Ovogodišnja jubilarna, peta manifestacija Tesla & friends započet će 9. srpnja međunarodnom konferencijom „Tesla u Zagrebu“ na kojoj će o Teslinoj ostavštini govoriti poznati hrvatski i inozemni stručnjaci. Nastavit će se 10. srpnja s prigodnim programom i polaganjem cvijeća kod zagrebačkog spomenika Nikole Tesle i već tradicionalnom svečanom večeri i dodjelom Godišnje Nagrade Nikola Tesla – genij za budućnost u Hotelu Esplanade u Zagrebu. Uzvanicima će biti i prikazan video „Djeca svijeta Tesli za rođendan“ koji je za ovogodišnje obilježavanje pripremilo predstavništvo UN-a i UNDP-a u Hrvatskoj. Trećeg dana manifestacije, 11. srpnja, u Tehničkom muzeju u Zagrebu bit će održano predavanje pod nazivom Nikola Tesla - izumitelj s pogledom u budućnost, a manifestacija će istog dana u večernjim satima završiti prigodnim rođendanskim program na Bundeku. Na Bundeku će se održati premijerna projekcija animiranog filma Tajni laboratorij Nikole Tesle, prikaz dokumentarnog filma Mehaničke figure – inspirirani Teslom te nastup Zagrebačkog plesnog ansambla i instrumentalnog ansambla Nimbus Dei.

I ovogodišnje obilježavanje obljetnice rođenja nacionalnog velikana Nikole Tesle održava se pod pokroviteljstvom Predsjednika Hrvatskog sabora Josipa Leke, Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, Hrvatskog povjerenstva za UNESCO, Grada Zagreba, Turističke zajednice Grada Zagreba i Hrvatske gospodarske komore – Komore Zagreb. Organizator je i ove godine Udruga Nikola Tesla – Genij za budućnost.

Sva događanja, osim svečane večere i dodjele godišnje nagrade u Hotelu Esplanade, otvoreni su i besplatni za posjetitelje.

Program događanja moguće je preuzeti ovdje

| 3. 7. 2014. u 14:51 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Dan broja Pi

Donosimo vam rad Mislava Božića, učenika 2a razreda Gimnazije Vukovar. Povodom Dana broja Pi Mislav je izradio infografiku u obliku kratkog podsjetnika na značajne događaje povodom ovog datuma.

European painters

Igra spajanja u nizove: imena slikara, države i stoljeća u kojem je živio.

1707. - prema "Zakonu o Uniji", Engleska i Škotska ujedinile su...