Natječaj za najbolji učenički rad o prošlosti

Povijesno društvo Požega objavljuje natječaj za najbolji učenički rad o prošlosti. Cilj natječaja je promocija interdisciplinarnog istraživanja prošlosti među učenicima osnovnih i srednjih škola. Natječaj je otvoren do 15. travnja 2015.

Radovi se do navedenog roka šalju elektroničkim putem na službeni mail Povijesnog društva Požega (pdpozega@gmail.com).

Uvjeti natječaja

I. kategorija – učenici osnovnih škola

Na Natječaj za najbolji učenički rad o prošlosti učenika osnovnih škola Požeško-slavonske županije mogu se prijaviti svi učenici koji su do kraja natječaja (15. travnja) učenici osnovne škole.

Učenici škola izvan Požeško-slavonske županije mogu se prijaviti na Natječaj samo ako je njihova tema vezana uz Požešku županiju u svom povijesnom teritoriju.

Tema natječaja je slobodna, dakle bilo koja tema iz povijesti i srodnih znanosti i disciplina (arheologija, geografija, povijest umjetnosti, povijest književnosti, povijest jezika itd.).

Na natječaj se šalje rad do 15 kartica (propozicije za tekst: Times New Roman 12, prored 1.5, fusnote i bilješke Times New Roman 10). Potrebno je poslati sljedeće podatke: ime i prezime učenika, škola koju učenik pohađa, adresa škole, kontakt učenika (adresa i kontakt telefon), te ime i prezime nastavnika/mentora.

II. kategorija – učenici srednjih škola

Na Natječaj za najbolji učenički rad o prošlosti učenika srednjih škola Požeško-slavonske županije mogu se prijaviti svi učenici koji su do kraja natječaja (15. travnja) učenici srednje škole.

Tema natječaja je slobodna, dakle bilo koja tema iz povijesti i srodnih znanosti i disciplina (arheologija, geografija, povijest umjetnosti, povijest književnosti, povijest jezika, povijesti glazbe, etnologije itd.).

Na natječaj se šalje rad do 20 kartica (propozicije za tekst: Times New Roman 12, prored 1.5, fusnote i bilješke Times New Roman 10, na kraju navođenje izvora i literature). Potrebno je poslati sljedeće podatke: ime i prezime učenika, škola koju učenik pohađa, adresa škole, kontakt učenika (adresa i kontakt telefon), te ime i prezime nastavnika/mentora.

Valorizacija radova

Povijesno društvo Požega imenovat će višečlano Povjerenstvo koje će valorizirati pristigle radove. Svi će sudionici dobiti povratne informacije, a nagrađeni će učenici biti pozvani na godišnju skupštinu Povijesnog društva Požega u srpnju. Nagrada se sastoji od plakete i prigodne knjige. Dodijelit će se dvije nagrade, po jedna za svaku kategoriju. Povjerenstvo može podijeliti nagradu između više kandidata ili ne dodijeliti nagradu za pojedinu kategoriju ovisno o kvaliteti pristiglih radova. Povjerenstvo može predložiti objavljivanje pojedinih radova u stručnom časopisu Povijesnog društva.

| 9. 2. 2015. u 10:09 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Dan broja Pi

Donosimo vam rad Mislava Božića, učenika 2a razreda Gimnazije Vukovar. Povodom Dana broja Pi Mislav je izradio infografiku u obliku kratkog podsjetnika na značajne događaje povodom ovog datuma.

European painters

Igra spajanja u nizove: imena slikara, države i stoljeća u kojem je živio.

1513. - španjolski istraživač Juan Ponce de León 1513. na...