Tkul - Tjedan bugarske kulture u Knjižnici Dugave

U sklopu projekta Cronauti održat će se akcija Tkul na kojoj se posjetiteljima predstavlja Republika Bugarska. Republika Bugarska je država u jugoistočnoj Europi, od 2004. članica je NATO saveza, a od 2007. i Europske unije. Glavni grad Bugarske je Sofija.

Pridružite nam se u knjižnici Dugave na Tjednima bugarske kulture i saznajte posebnosti koje Bugarsku čine lijepom i drugačijom od svih ostalih zemalja, kao što su obrnuto kimanje glavom, posebna kuhinja, posebna glazba, neobično čestitanje, imendan i drugi praznici

Izložba fotografija: "Nepoznata Bugarska"  (11.5. - 24.5.2015.)

Izložene su fotografije kulturne i prirodne baštine Bugarske koje su, za ovu prigodu, posuđene od Veleposlanstva Republike Bugarske.

Svečano otvaranje izložbe i prigodno predavanje Njezine ekselencije, veleposlanice Tanje Dimitrove, održat će se u srijedu, 13.5. u 18:00 h.

Čitaonice

U sklopu Čitaonice čitaju se bugarske narodne priče za djecu.

Dogovoreni termini za čitaonice:

• ponedjeljak, 18.5. u 14:00
  • utorak, 19.5. u 14:00
  • srijeda, 20.5. u 14:00

Radionice

Na radionicama će zainteresirani imati priliku upoznati Bugarsku kroz pismo, narodnu nošnju, pjesmu i ples, hranu.

Dogovoreni termini održavanja radionica:

• ponedjeljak, 4.5 u 14:00
  • utorak, 5.5. u 14:00
  • srijeda, 6.5. u 13:00 i 14:00
  • četvrtak, 7.5. u 14:00
  • petak, 8.5. u 13:00 i 14:00

Radionice su osmislili i realizirat će ih studenti bugarskog jezika i književnosti na Filozofskom fakultetu u Zagrebu!

Dan slavenske pismenosti i svete braće Ćirila i Matoda -  24.5. - je bugarski praznik koji se slavi već dvjesto godina na Dan utemeljitelja slavenske pismenosti kao državni praznik.

Proslava Dana slavenske pismenosti: 22.5. u 17:30 h.

Termini radionica i čitaonica održavat će se po dogovoru! Добре дошли!

Letak je moguće preuzeti na internetskim stranicama Knjižnica grada Zagreba.

| 5. 5. 2015. u 09:02 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Dan broja Pi

Donosimo vam rad Mislava Božića, učenika 2a razreda Gimnazije Vukovar. Povodom Dana broja Pi Mislav je izradio infografiku u obliku kratkog podsjetnika na značajne događaje povodom ovog datuma.

European painters

Igra spajanja u nizove: imena slikara, države i stoljeća u kojem je živio.

1707. - prema "Zakonu o Uniji", Engleska i Škotska ujedinile su...