Dizajnerske početnice - radionice za djecu u sklopu festivala Dan D

U slopu Edukativnog programa ovogodišnjeg Dana D, u nedjelju 5. srpnja od 12 do 15 sati održat će se i tri besplatne Dizajnerske početnice koje za cilj imaju približiti različite vrste dizajna djeci i mladima različitih uzrasta.

Djecu u dobi od 9+ možete prijaviti na radionicu ‘Intarzije’ stručnjakinje za drvo Sanje Rotter. Na ovoj radionici mladi će umjetnici imati priliku raditi s furnirima različitih vrsta drva, te kolažiranjem na kartonsku ljepenku slagati vlastite geometrijske uzorke i slobodne motive. Pritom će naučiti raspoznavati različite vrste drva (europske i egzote) i sami vidjeti neke od zakonitosti drva kao materijala. Kao glavna inspiracija poslužit će im arapska umjetnost geometrijskih uzoraka u arhitekturi.

Učenicima viših razreda osnovne škole namijenjena je radionica ‘Spremi kao…’ Mije Bogovac, koja tematizira pamćenje i sjećanje, te načine na koje nam jednostavne dizajnerske metode mogu poslužiti da uspomene zabilježimo i sačuvamo. Voditeljica će malim polaznicima na pristupačan način približiti osnove analize i arhiviranja, kao i vježbanje koncentracije, motorike, rada s materijalima i rada u grupi.

Za srednjoškolce i stariju mladež, u programu je radionica umjetničkog dvojca This Town Needs Posters. Hrvoje i Sven već su poznati po svojim plakatima izvedenim ručnim metodama analognog pretiskivanja i visokog tiska, a sa svojim polaznicima će u subotu istraživati urbani prostor i sakupljati zanimljive tragove grada, kako bi ih u nedjelju koristili kao materijale za otiskivanje zanimljivijh vizuala. Na taj će način "arhivirati" grad!

HDD-ov program Dizajnerskih početnica ima za cilj kroz radionice upoznati djecu s programima likovne kulture i umjetnosti, te djeci i mladima predstaviti dizajn kao bitan dio umjetnosti, ali i dizajnersko promišljanje kao koristan alat u svakodnevnom životu.

Prijava je obavezna.

Prijavite sebe ili svoju djecu na info@dan-d.info! Prijave su otvorene do sutra, 30. lipnja, a u njima treba navesti ime i prezime polaznika, uzrast, te ime radionice za koju ste zainteresirani.

| 29. 6. 2015. u 15:22 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Dan broja Pi

Donosimo vam rad Mislava Božića, učenika 2a razreda Gimnazije Vukovar. Povodom Dana broja Pi Mislav je izradio infografiku u obliku kratkog podsjetnika na značajne događaje povodom ovog datuma.

European painters

Igra spajanja u nizove: imena slikara, države i stoljeća u kojem je živio.

1513. - španjolski istraživač Juan Ponce de León 1513. na...