Animirani film hrvatskog autora o NP Paklenica osvojio prestižnu nagradu u Tokyju

Kratkometražni animirani film “Penjači” („Off Belay“) Siniše Mataića, animatora iz Zagreba, na prestižnom festivalu animiranog filma Tokyo Anima Award osvojio je dvije vrijedne nagrade žirija. Ovaj međunarodni festival održan je u Tokiju od 18. do 21. ožujka 2016. godine. U konkurenciji od čak 522 kratka i 24 dugometražna filma, hrvatski uradak dobio je nagradu za najbolji film u kratkometražnoj konkurenciji i nagradu guvernera Tokija.

Radnja filma dešava se u Nacionalnom parku Paklenica, koji je vrlo vjerno prikazan ilustracijama. Film govori o dva penjača, Jasonu i Alanu, dvojici najboljih prijatelja različitih karaktera, povezanih zajedničkom ljubavi prema penjanju, koji kao iskusni penjači kreću na još jedan izazov u njihovoj penjačkoj karijeri. Njihov cilj je ispenjati dug i težak smjer u Anića kuku, a kad se nađu u situaciji opasnoj po život transformaciju dožive njihove različite osobnosti.

Režiju, scenarij, ilustracije i animaciju potpisuje Siniša Mataić, script editor bio je Lars Kramhoft, dodatnu animaciju radili su Jonas Molgaard Jensen, Andreas Husballe, Natalia Marcos, Daniel Damm i Stjepan Milas.

Za pozadine su bili zaduženi Natalia Marcos i Siniša Mataić, a za bojanje Marina Mataić. 3D modeliranje potpisuje Marco Martellato, oblikovanje zvuka Thomas Ahlmark, glazbu Own Road/Simon Skjødt Jensen, a glasove su dali Jake, Shilo Duffy i Draško Ivezić. Film je nastao u produkciji Luma filma, a producentica je Maša Udovičić.

"Penjače" je sufinancirao Hrvatski audovizualni centar (HAVC), a partneri produkcije bili su Open Workshop Viborg i Bold Studio Zagreb, te Nacionalni Park Paklenica i dvorana Fothia.

Off Belay (Penjači) trailer from LUMA FILM on Vimeo.

Izvorna vijest objavljena je na portalu Narodni list.

| 29. 4. 2016. u 11:36 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Dan broja Pi

Donosimo vam rad Mislava Božića, učenika 2a razreda Gimnazije Vukovar. Povodom Dana broja Pi Mislav je izradio infografiku u obliku kratkog podsjetnika na značajne događaje povodom ovog datuma.

European painters

Igra spajanja u nizove: imena slikara, države i stoljeća u kojem je živio.

1707. - prema "Zakonu o Uniji", Engleska i Škotska ujedinile su...