33. Tjedan suvremenog plesa

Najveći će se regionalni plesni festival, 33. Tjedan suvremenog plesa, ove godine održati u Zagrebu od 27. svibnja do 4. lipnja 2016. godine. Središnja lokacija festivala bit će Zagrebački plesni centar u Ilici 10, a ostale lokacije su: Zagrebačko kazalište mladih, GDK Gavella, Tvornica kulture i Studentski centar. Ovogodišnji se festival nastavlja na temu migracija i pitanja identiteta i pripadanja.

U okviru festivalskog programa predstavlja se i recentni rad Integriranog kolektiva za istraživanje pokreta (IMRC-a), kolektiva koji promiče ideju da ples i pokret nisu uvjetovani tjelesnom datošću. Kolektiv se sastoji od osoba sa i bez invaliditeta, plesača koji imaju dugogodišnje iskustvo, dolaze iz raznih plesnih stilova, tjelesnih praksi i edukatorskih sustava, a djeluju uz potporu Hrvatskog instituta za pokret i ples u okviru rezidencijalnog programa Zagrebačkog plesnog centra. Zajedničkim radom žele produbiti razumijevanje suštine kretanja, izvedbe i komunikativnosti plesa.

Ulaznice za 33. Tjedan suvremenog plesa u prodaji su od 14. svibnja 2016. godine u Zagrebačkom plesnom centru, Ilica 10 svakodnevno od 11 do 20 sati.

Tjedan suvremenog plesa (TSP) najpoznatiji je projekt Hrvatskog instituta za pokret i ples (HIPP). Festival je tijekom protekle 33 godine postojanja prezentirao skoro 800 renomiranih svjetskih umjetnika i producirao oko 80 premijernih izvedbi domaćih autora, proizvevši tako nekoliko generacija hrvatskih koreografa i plesača.

Više informacija o 33. Tjednu suvremenog plesa dostupno je na poveznici.

Vijest je prenesena s internetskih stranica Culturenet.hr

| 24. 5. 2016. u 11:03 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

Audio&video

1874. - umro Fran Kurelac , hrvatski književnik i filolog