Ljeto u Knjižnicama grada Zagreba

Završila je još jedna školska godina i prošli su tjedan službeno započeli dugi, topli ljetni praznici za sve školarce. Slobodno se vrijeme koje imaju na raspolaganju sve do rujna mjeseca može pametno i korisno iskoristiti u Knjižnicama grada Zagreba u aktivnim i kreativnim radionicama za djecu i mlade. Svaki je tjedan organizirano nešto novo, zanimljivo i inspirativno.

Knjižnica Dubec i raspored aktivnosti:

A zašto ne bi… izmišljali?

23. lipnja2016. Kako ispričati priču? i Story teller cube

24. lipnja 2016. Pričosvijet  i izbor najbolje priče

Više, jače, bolje ili koliko možemo

29. lipnja 2016. Tjelovježba je bitna (zagrijavanje i istezanje)

30. lipnja 2016. Ples

1. srpnja 2016. Natjecanje u preskakanju konopca

Tjedan iz bajke

6. srpnja 2016. Čitanje bajki

7. srpnja 2016. Likovna bajkaonica

8. srpnja 2016. Kviz znanja + igre

Hokus pokus

13. srpnja 2016. Pokus iz knjige

14. srpnja 2016. Izvodimo raznolike pokuse u Knjižnici

15. srpnja 2016. Science fair – možete prijaviti pokus s kojim će sudjelovati

Ljetna stanka

Kako izići iz Narnije?

17. kolovoza 2016. Čitamo naglas Lav, vještica ormar

18. kolovoza 2016. Likovna radionica

19. kolovoza 2016.Kviz znanja

Horor od tjedna

24. kolovoza 2016. Čitanje horora pod šatorom

25. kolovoza 2016. Likovna radionica

26. kolovoza 2016. Strašno glumimo

Knjižnica Gajnice i raspored aktivnosti

Četvrtak, 23. lipnja 2016. Egipat za djecu – uz zanimljive i drage goste sudionici će upoznati dio bogate egipatske kulture i povijesti. Potrebno je ponijeti olovku i papir, malu rolu toaletnog papira, crni flomaster i šaku riže.

Petak, 24. lipnja 2016. Papirnata lepeza – otkrit će se lijek protiv vrućina. Potrebno je donijeti štapiće od sladoleda, ljepilo, prozirni selotejp, bijeli papir i šarene flomastere. Pozivaju se svi zainteresirani da svoje praznike započnu na radionicama koje se održavaju svakoga dana u 13 sati! Imat će priliku postati pisci ili likovni umjetnici, pokazati svoja znanja i vještine u kvizu, dobro se zabaviti i upoznati nove prijatelje.

| 21. 6. 2016. u 11:34 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Dan broja Pi

Donosimo vam rad Mislava Božića, učenika 2a razreda Gimnazije Vukovar. Povodom Dana broja Pi Mislav je izradio infografiku u obliku kratkog podsjetnika na značajne događaje povodom ovog datuma.

European painters

Igra spajanja u nizove: imena slikara, države i stoljeća u kojem je živio.

1513. - španjolski istraživač Juan Ponce de León 1513. na...