Kreativna radionica: Čovjek – štap

U subotu, 25. veljače 2017. godine, u Muzeju suvremene umjetnosti Zagreb od 15 do 17 sati, održat će se kreativna radionica pod nazivom „Čovjek – štap“. Radionica je namijenjena djeci u dobi od 6 do 12 godina.

Premda nikad nije dosegao planetarnu slavu poput nekih drugih u svoje vrijeme neshvaćenih umjetnika (primjerice Van Gogha), Cadere danas zauzima istaknutu poziciju u povijesti umjetnosti 20. stoljeća. Tijekom 70-ih godina 20. stoljeća kada je bio umjetnički najaktivniji, to nije bio slučaj.

Tijekom čitavog, doduše kratkog života, Cadere je izrađivao drvene štapove u žarkim bojama. Nosio ih je svuda: na tržnicu, u parkove, podzemnu željeznicu, dućane pa čak i u umjetničke galerije gdje bih ih „na svoju ruku“ postavljao na pod ili uza zid. Često bi s njima nepozvan došao na otvorenje tuđe izložbe ili na zabavu umjetničke elite, zbog čega je bio nepopularan, a suvremenici su ga posprdno nazivali „čovjek – štap“. Iako privlačne vanjštine, Cadereovi štapovi nisu bili tek oku ugodni predmeti jer oni su kao i način na koji ih je Cadere „izlagao“ publici, prenosili poruku.

Djeca će na ovotjednoj radionici saznati koju je poruku Cadere prenosio putem svojih štapova, pogledat će video – rad izložen u Zbirkama u pokretu koji prikazuje Caderea u akciji nošenja štapa, a na kraju će po uzoru njega izraditi štapove i njima intervenirati u izložbu u Školici.

Zbog ograničenog broja mjesta na radionici potrebno je prijaviti se na e-adresu: eduakcija@msu.hr najkasnije do petka, 24. veljače 2017. godine do 15 sati.

Vijest je prenesena s mrežnih stranica Muzeja suvremene umjetnosti Zagreb.

| 21. 2. 2017. u 08:58 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Dan broja Pi

Donosimo vam rad Mislava Božića, učenika 2a razreda Gimnazije Vukovar. Povodom Dana broja Pi Mislav je izradio infografiku u obliku kratkog podsjetnika na značajne događaje povodom ovog datuma.

European painters

Igra spajanja u nizove: imena slikara, države i stoljeća u kojem je živio.

1513. - španjolski istraživač Juan Ponce de León 1513. na...