Proljeće u MSU: edukativno-kreativni program tijekom školskih praznika

Muzej suvremene umjetnosti u tjednu proljetnih praznika organizira edukativno-kreativni program za djecu od 6 do 11 godina. Program će se održavati svaki dan u terminu od 9 do 12 sati i 30 minuta, s početkom u utorak, 23. travnja do završetka u petak, 26. travnja 2019. godine. Djecu očekuje raznolik program koji uključuje susrete s originalima umjetničkih djela te tematska vodstva i radionice.

Polaznici edukativno-kreativnog programa upoznat će se s poviješću Muzeja i prošetat će prostorima unutar i izvan zgrade. Naglasit će se kako izgled zgrade i prostor oko nje osmišljava arhitekt, koji pri planiranju objekta mora uklopiti funkcionalnost, oblik, stabilnost i materijale. Spomenut će se i objasniti pojmovi: tlocrt, nosiva struktura, funkcionalnost prostora i navesti od kojih sve materijala nastaju građevine, a zatim ćemo prionuti na izradu makete Muzeja.

U radioničkim aktivnostima sudionici će se upoznati s manipulacijom papira po uzoru na Josefa Albersa, slikara i profesora znamenite škole Bauhaus, a bavit će se origamijem i natjecati u letu papirnatih zrakoplova. Neće izostati ni praktičan rad i oblikovanje gline te upoznavanje s keramikom.

Programske aktivnosti uključuju i svakodnevno spuštanje Dvostrukim toboganom Carstena Höllera.

Okupljanje je na recepciji Muzeja suvremene umjetnosti od 8 do 9 sati. Prijave se primaju do subote, 20. travnja 2019. godine na e-adresu: edukacija@msu.hr.

Na mrežnoj stranici MSU-a dostupne su dodatne informacije o pohađanju radionica.

| 16. 4. 2019. u 09:04 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

1313. - rođen Giovanni Boccaccio , talijanski književnik