Poziv na radionicu u sklopu Festivala tolerancije

Sedmu godinu za redom u sklopu Festivala tolerancije organizira se Međunarodna filmska radionica (International Talent Workshop – ITW), koja se ove godine održava od 17. do 24. svibnja. Kandidati se do 5. travnja mogu prijaviti za sudjelovanje.

Deset polaznika iz svih krajeva Europe i svijeta, pod stručnim vodstvom profesionalnih filmaša, snimit će dva kratkometražna filma. Mladi talenti imat će priliku svoje radove prikazati i zagrebačkoj publici zadnjeg dana festivala, 24. svibanja, u kinu Tuškanac.

Želja nam je ovom radionicom okupiti mlade talente koji će imati jedinstvenu priliku naučiti puno o svijetu filma, ali i podijeliti svoja znanja s drugima te jednako tako ostvariti nova poznanstva s ljudima iz profesije.

Tijekom ovog obrazovnog programa polaznici će imati priliku učiti o stvaranju filma kroz sve njegove faze – od obrade scenarija do snimanja, montaže i konačno – prikazivanja, uz pomoć renomiranih domaćih i inozemnih predavača.

Radionica je besplatna te pokriva smještaj i hranu za kandidate koji dolaze izvan Zagreba ili Hrvatske.
Mladi filmaši radit će s počasnim predsjednikom Festivala, g. Brankom Lustigom, cijenjenim dizajnerom i ilustratorom Mirkom Ilićem te mnogim drugim profesionalcima iz svijeta domaćeg i stranog filma.

Voditelji radionice su Staša Čelan (naš dugogodišnji suradnik s velikim iskustvom predavača na filmskim radionicama i jedan od osnivača mlade filmske produkcijske kuće Focusmedia d.o.o.)  i Andrej Korovljev (više puta nagrađivan za svoje reklame, dvostruki je dobitnik Porina i Oktavijana te nagrade Jelena Rajković.).

Prijaviti se možete ovdje.

| 20. 3. 2014. u 10:52 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Dan broja Pi

Donosimo vam rad Mislava Božića, učenika 2a razreda Gimnazije Vukovar. Povodom Dana broja Pi Mislav je izradio infografiku u obliku kratkog podsjetnika na značajne događaje povodom ovog datuma.

European painters

Igra spajanja u nizove: imena slikara, države i stoljeća u kojem je živio.

1513. - španjolski istraživač Juan Ponce de León 1513. na...