Popularizacija znanosti kroz seriju besplatnih predavanja i radionica "Stellar Aerospace 2014. Croatian Tour"

Dana 16. travnja 2014. sa početkom u 10 sati u prostorijama Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu, na adresi Hrvatske Bratske Zajednice 4, Zagreb, neprofitna udruga Tim Stellar predstavit će svoj natječaj „Balon Stellar-Stratosfera", pokrenut s ciljem promicanja znanosti među hrvatskim srednjoškolcima.

Natječaj "Balon Stellar-Stratosfera" uključuje podizanje balona sa samostalno osmišljenim eksperimentima u Zemljinu stratosferu, a namijenjen je timovima svih srednjih škola u Republici Hrvatskoj. Prijave na natječaj su završile a u tijeku je prikupljanje podataka video prikaza rada te dizanje balona sa eksperimentima.

Za potrebe dizanja balona, navigacije i komunikacije s balonom Tim Stellar dovodi Roberta Branda, člana tima iz Australije koji drži svjetski rekord u broju uspješno podignutih balona u stratosferu i njihovog lociranja nakon povratka na površinu Zemlje.

Po završenom natječaju i objavi prikupljenih podataka od strane prijavljenih ekipa, Tim Stellar i članovi stručne komisije nagraditi će tri najbolja tima. Za svoje promicanje znanosti među hrvatskim srednjoškolcima Tim Stellar dobio je i službenu podršku Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Nakon samog predstavljanja natječaja, planirano je lansiranje dva balona s eksperimentima prijavljenih timova, ispred same zgrade NSK, ukoliko to vremenske prilike budu dozvoljavale.

Ovo predstavljanje odvija se u sklopu Stellar Aerospace 2014. Croatian Toura - serije predavanja i radionica kojima je također cilj popularizirati znanost među hrvatskim učenicima.

Raspored predavanja i radionica možete vidjeti na službenim stranicama udruge Tim Stellar.

Više informacija o pojedinim radionicama i predavanjima doznajte na intenetskim stranicama CARNetovog Inspiring Science Education weba.

Za sve dodatne informacije o projektu obratite se na mail kristina.cacic@teamstellar.org.

| 14. 4. 2014. u 17:23 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Dan broja Pi

Donosimo vam rad Mislava Božića, učenika 2a razreda Gimnazije Vukovar. Povodom Dana broja Pi Mislav je izradio infografiku u obliku kratkog podsjetnika na značajne događaje povodom ovog datuma.

European painters

Igra spajanja u nizove: imena slikara, države i stoljeća u kojem je živio.

1707. - prema "Zakonu o Uniji", Engleska i Škotska ujedinile su...