Kino Bibijada - filmski programi za djecu i mlade

Program Kino Bibijada zamišljen je kao mjesto za edukaciju djece kroz film (projekcije) i o filmu (filmske radionice). Riječ je o filmskom programu za djecu i mlade koji će se održavati tijekom cijele godine u kinu Europa, a koji se nastavlja na vrlo popularan istoimeni program Zagreb Film Festivala koji najmlađoj publici već godinama donosi odabrane kvalitetne naslove recentne europske i svjetske nezavisne kinematografije.

Cilj Kina Bibijada jest iskoristiti film kao didaktičko sredstvo te kroz filmsku zabavu uzbuditi umove malih gledatelja, kreativno ih potaknuti, osnažiti im percepciju svijeta koji ih okružuje, proširiti im horizonte, potaknuti ih na istraživanje, razvoj i promišljanje o stvarima o kojima inače ne bi promišljali.

Kako svako filmsko iskustvo ne bi stalo samo na doživljaju filma, djeci će se nuditi i doživljaj filmskoga iskustva u daljnjem i podrobnijem analiziranju pojedine filmske ideje – u razgovorima i radionicama s filmašima, sociolozima, psiholozima, istaknutim profesionalcima iz raznih struka i raznih smjerova (ovisno o temi koji određeni odgledani film donosi).

‘Kino Bibijada’ svoje će male istraživače izložiti odabranim kvalitetnim naslovima recentne europske i svjetske nezavisne kinematografije za djecu, kao i domaćim filmskim uradcima i filmovima propisanima programom ‘Medijske kulture’ uz naglasak na nekomercijalne naslove filmske kino distribucije.

Jednako tako, izloženi analizama filma nakon filma, imat će priliku osvijestiti vlastite emotivne odazive na određene filmske teme, što će im dugoročno pomoći u prepoznavanju poruke određenog medijskog iskustva, artikuliranju vlastitih misli i mišljenja te razvoju vlastitih originalnih ideja.

Ovaj cjelogodišnji kino program ponudit će besplatne kao i redovne filmske projekcije, a program možete pogledati ovdje.

| 30. 5. 2014. u 08:13 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Dan broja Pi

Donosimo vam rad Mislava Božića, učenika 2a razreda Gimnazije Vukovar. Povodom Dana broja Pi Mislav je izradio infografiku u obliku kratkog podsjetnika na značajne događaje povodom ovog datuma.

European painters

Igra spajanja u nizove: imena slikara, države i stoljeća u kojem je živio.

1707. - prema "Zakonu o Uniji", Engleska i Škotska ujedinile su...