Počele prijave za radionice i igraonice u sklopu manifestacije Zemlja bez granica

Počele su prijave za radionice i igraonice na ovogodišnjoj Zemlji bez granicakoja će se u Osijeku održati od  26. do 30. kolovoza. Cilj manifestacije je usmjeriti i podsjetiti na očuvanje planeta Zemlje te što sve na njoj i na koji način diše.

Disanje Zemlje kao ovogodišnja tema provući se kroz 22 radionice i 6 igraonica, a na samoj završnici - otvorenju Bezgranične Zemlje pridružit će im se još pet prezentacija.

Voditelji su i ovoga puta domaći kreativci i umjetnici te gosti iz Španjolske, Slovenije, Italije i Burkine Faso.
Na internetskim stranicama manifestacije može se naći popis svih radionica i igraonica te online prijavnica.

Broj mjesta ograničen, pa je iz tog razloga potrebna prijava. Zainteresirani se mogu prijaviti i telefonom na broj 031 272 583 i to svakoga radnoga dana od 9 do 15 sati.

Raspored održavanja radionica i igraonica kao te program događanja bit će uskoro objavljeni.

O manifestaciji

Zemlja bez granica je međunarodni, kulturni, pedagoški projekt koji je pokrenula udruga "Breza" 2004. godine s ciljem promicanja kreativnosti i stvaralaštva djece i mladih i uključivanja djece s posebnim potrebama. Ova međunarodna manifestacija održava se tradicionalno krajem kolovoza i početkom rujna svake godine u Osijeku, a 2010. godine prvi puta održana je i u Zadru. U svijetu kreativnosti i mašte djecu i mlade inozemni i domaći umjetnici uče raznim umjetničkim vještinama u sklopu šestodnevnih radionica te u završnom događaju u scenski objedinjenoj priči i bogatom kulturnom programu predstavljaju sve što su učili i stvorili tijekom radionica na javnim gradskim prostorima u svijetu dječije mašte.
Svake godine ovaj događaj održava se pod različitim manifestacijskim nazivom.

| 23. 6. 2014. u 10:01 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Dan broja Pi

Donosimo vam rad Mislava Božića, učenika 2a razreda Gimnazije Vukovar. Povodom Dana broja Pi Mislav je izradio infografiku u obliku kratkog podsjetnika na značajne događaje povodom ovog datuma.

European painters

Igra spajanja u nizove: imena slikara, države i stoljeća u kojem je živio.

1513. - španjolski istraživač Juan Ponce de León 1513. na...