Lea je sudjelovala s iznimno dojmljivim umjetničkim radom pod nazivom “Samoća u gužvi”, koji je izazvao veliko zanimanje i pohvale stručnjaka. Uz Leu, natjecale su se i učenica Iva Britvić sa svojim likovnim uratkom pod nazivom Između tuge i nade te učenica Karla Vereš sa svojim radom Sklad raznolikosti. Obje su svojim izvanrednim umjetničkim radovima ušle u uži izbor, čime su pokazale izniman talent. I ovim učenicama je mentorica bila nastavnica Aleksandra Hohnjec.
Ove godine na natječaj Oboji svijet pristiglo je čak 277 radova od 928 učenika i učenica iz 130 škola diljem Hrvatske, a odabrana su i nagrađena 24 rada koji na poseban način promiču inkluziju, toleranciju i uvažavanje različitosti. Među njima se našao i Lein rad, čime je njeno umjetničko viđenje univerzalne borbe s osjećajem osamljenosti i straha od osude prepoznato kao jedno od najdojmljivijih.
Njezin rad, “Samoća u gužvi”, snažno dočarava unutarnju borbu pojedinca s osjećajem izolacije i tjeskobe, čak i kada je okružen ljudima. Prikaz tinejdžera, čiji izraz lica odražava napetost, okruženog mnoštvom ljudi s crnim trokutima preko očiju, simbolizira ravnodušnost društva prema unutarnjim problemima pojedinca. Oko u pozadini naglašava stalni osjećaj promatranja i nadzora, dodatno pojačavajući temu nesklada između unutarnjeg i vanjskog svijeta. Vizualni elementi rada promišljeno istražuju pitanja percepcije, stvarnosti i emocionalne povezanosti.
Natječaj je ove godine okupio više od 150 učenika, roditelja i mentora u Kazalištu Mala Scena u Zagrebu, gdje su predstavljeni nagrađeni radovi. Uz podršku Grada Zagreba, koji je učenicima osigurao vrijedne nagrade, i tvrtke Kraš d.d., koja je sudionike darivala slatkim paketima, događaj je uspješno ukazao na važnost tolerancije, prihvaćanja i zajedništva.
Natječaj Oboji svijet organiziran je povodom Međunarodnog dana tolerancije. Cilj natječaja je pružiti mladima priliku da kroz umjetnički izričaj podijele svoja razmišljanja o toleranciji, različitostima i problemima s kojima se suočavaju njihove generacije.