Na tečaju je upoznala s osnovama biblioterapije kao metode za rast prema emocionalnom zdravlju kroz književnost. Ono što je bilo posebno važno, no ujedno i zanimljivo na ovoj edukaciji je to što je naučila koju bi učitelj ulogu trebao imati u provedbi biblioterapije sa svojim učenicima kako u razredu tako i u drugim aktivnostima izvan razreda.
Dvije aktivnosti koje je provela s učenicima u nastavi su Relaksirajuće i opuštajuće čitanje i Knjižni bingo. Relaksirajuće i opuštajuće čitanje izvrsna je aktivnost kojom učenici opuštaju um i tijelo čitajući. Učenici su sami na sat donijeli knjigu koju žele čitati. Čitanje se provodi u ugodnoj atmosferi (lagana tiha opuštajuća glazba u pozadini) i 20 min aktivnog čitanja .
Nakon čitanja je s učenicima razgovarala o onome što su čitali te kako su se osjećali prilikom čitanja. Učenici su bili pitani koje su emocije osjetili prilikom čitanja. Uglavnom su osjećali mir i opuštenost te se osjećali zaštićeno i slobodno, podržano, veselo, no bilo je i onih koji su rekli da su se osjećali tužno, potišteno, nesigurno, uplašeno.
Na kraju ove aktivnosti učenici su trebali zaključiti kako im ovakav oblik biblioterapije može pomoći i kako da se nose s emocijom koja je bila prisutna tijekom čitanja. Sami su došli do zaključka da im ovakav oblik čitanja može pomoći kad osjećaju tugu, žalost, sram, krivicu… jer se mogu poistovjetiti s likom iz knjige koji možda proživljava upravo onu emociju kao i oni sami u tom trenutku te im pomaže da se umire, osjete da su podržani i da emocija koju trenutno osjećaju nije ugodna , ali je prihvatljiva.
Knjižni bingo je igra natjecateljskog karaktera koja se provodi u školskoj knjižnici. Autorica ju je provela na kraju nastavne godine kao oblik prisjećanja sadržaja svih književnih djela za cjelovito čitanje. Učenici su dobili unaprijed zadatak. Sami su izabrali pet književnih djela koja su najradije čitali tijekom nastavne godine i prisjetili se sadržaja knjiga te likova i njihovih osjećaja i emocija koje su ih pratile u njihovim pustolovinama, situacijama i događajima.
Učenici su radili u paru i na unaprijed pripremljenom NL koji je sadržavao zadatke koji su vezani uz određene emocije, tako su se u zadacima našle tuga, strah, hrabrost, sreća, krivnja, iznenađenje, ljubav. Zadatak je svakom paru bio da pronađu knjigu na policama školske knjižnice i u njoj pronađu jednu od zadanih emocija te na nastavni listić zapišu naziv književnog djela u kojoj su pronašli zadanu emociju te primjer iz knjige, kratko opisati situaciju, događaj ili doživljaj lika koji je bio povezan sa zadanom emocijom. S obzirom da je igra bila natjecateljskog karaktera tražio se najbrži par koji je pronašao sve zadane emocije u izabranim književnim djelima te ih točno znao opisati kroz situaciju, događaj ili doživljaj likova. Učenici su se sjajno zabavili i zaključili da su se na vrlo kreativan i zabavan način prisjetili sadržaja književnih djela za cjelovito čitanje.