Ustrajan projektni tim zadužen za provedbu ove hvalevrijedne inicijative činili su: Davor Šijanović,prof.,ravnatelj, Karolina Dvojković, prof.mentor fizike i Sanja Pavlović Šijanović, prof.mentor informatike.
Za izradu digitalnih radova na temu sigurnog interneta, prvi razredi koristili su prezentacijske programe PowerPoint – prezentacijski software, dio paketa Microsoft Officea i Prezi – prezentacijski software koji stvara dojam prezentiranja na virtualnom platnu, dostupan uglavnom u online obliku, za izradu prezentacija. Drugi razredi koristili su piktochart – online alat, za izradu infografike, izvještaja, postera i prezentacija te vizualan programski jezik Scratch koji omogućava jednostavno stvaranje interaktivnih priča, igara i animacija, te dijeljenje radova preko Interneta, treći i četvrti razredi koristili su moovly -web 2.0 platformu, za izradu animiranih video isječaka, prezentacija, interaktivnih infografika, video isječaka i promidžbenih poruka te flipsnack – web 2.0 alat za pretvaranje PDF datoteka u bogate medijske digitalne časopise i za izradu brošura.
Ostvarili smo suradnju sa Centrom za sigurniji Internet sudjelovanjem u njihovom projektu „Dan sigurnijeg interneta 09.veljače 2016. godine! #daj svoj doprinos danas, za bolji internet sutra!“ i davanjem podrške Thunderclap kampanji.
Sve digitalne radove predstavili smo u holu škole na način što smo ih obuhvatili u jednu zajedničku cjelinu i prezentirali svim učenicima i djelatnicima.(Digitalni radovi mogu se pogledati na naslovnoj stranici škole http://gimnazija-vukovar.skole.hr/ i na http://gimnazija-vukovar.skole.hr/projekti/dan_sigurnijeg_interneta.) Ujedno smo postavili i za javnost otvorili izložbu materijalnih i tiskanih digitalnih plakata koje su učenici samoinicijativno izradili. Brošur iz digitalnih izdanja tiskali smo i dobili promotivne materijale koje smo proslijedili drugim školama i institucijama i na taj smo način ovaj događaj, proširili i na cjelokupnu lokalnu zajednicu. Korištenjem IKT-a i primjenom web aplikacija opravdali smo i osvojeno prvo mjesto na natječaju Hrvatskog telekoma „Zajedno smo jači“ u kategoriji Tehnologija i komunikacija, utrošivši dobivena sredstva za kupovinu računalne opreme radi njene primjene u edukaciji učenika i nastavnika te u praksi dokazali opravdanost naziva našeg projekta „Tehnologija budućnosti za školu budućnosti“.
Bogatstvom kreativnih učeničkih uradaka željeli smo glasno progvoriti o opasnostima s kojima se možemo susresti prilikom korištenja suvremenih tehnologija i podići svijest i znanje o načinima sigurnog korištenja Interneta s posebnim naglaskom na: mogućnosti zlouporaba suvremene tehnologije kao što su računala i mobiteli te Internet i društvene mreže, vrste i načine prevencije vršnjačkog nasilja i kaznenih djela na štetu djece proizašlih iz zlouporabe Interneta te načine povećanja sigurnosti korištenja Interneta, prvenstveno kada ga koriste djeca, ali i svi ostali članovi društva.
Učenički radovi koje smo imali priliku ove godine vidjeti u našoj školi, pokazuju da možemo sigurno putovati internetskim prostranstvima jer znamo KLIKNUTI PAMETNO!