U usporedbi s dosadašnjim razvojem digitalizacije građe u baštinskim ustanovama, posljednjih se godina uočava pojava sve većeg broja projekata korištenja digitalizirane građe u izradi novih proizvoda i usluga, ali i ulazak kreativnih pojedinaca, udruga i tvrtki u to područje.
Koncept koji je duže vrijeme prisutan u području muzeologije na Festivalu će se razmatrati i s aspekta ostalih baštinskih sektora. Na temelju teorijske podloge znanosti o baštini i u kontekstu primjene digitalnih tehnologija otvorit će se pitanja o ulozi interpretacije baštine osobito u objedinjavanju sadržaja i dionika GLAM područja uz poticanje dijaloga o mogućnostima suradnje u promidžbi baštine, edukaciji i izradi novih usluga i proizvoda.
Ostale teme bavit će se digitalizacijom kulturne baštine, digitalnim kulturnim proizvodima te konceptom SMART u baštinskim ustanovama. Na Festivalu će pozvana izlaganja održati stručnjaci koji se bave područjem interpretacije baštine, digitalizacije, upravljanja ili korištenja digitalnog sadržaja te predstaviti trendove razvoja i nove spoznaje iz navedenih područja. Uz predstavljanje primjera dobre prakse, Festival će omogućiti prostor za raspravu i razmjenu ideja povezanih s aktualnim zbivanjima u području digitalizacije.