Jedan od ciljeva projekta je fokusirati se na odnose u školama, povezanost različitih postupaka u stvaranju sigurnog okruženja u školama kako bi se vršnjačko nasilje svelo na najmanju moguću mjeru i proširila svijest o internetskom zlostavljanju kod pojedinih učenika. Osim poboljšanja digitalnih kompetencija i vještina, očekujemo i neovisnije korištenje jezika kod učenika te promicanje važnosti cjeloživotnog obrazovanja.
Neki od očekivanih rezultata projekta su digitalni alati za mapiranje incidencije zlostavljanja, grupa za potporu učenicima i skup aktivnosti za podršku zdravim odnosima u učionicama, priručnik za uključivanje djece s različitim materinjim jezicima, skup piktograma za sigurno kretanje u virtualnom prostoru, zbirka primjera dobre prakse i materijala adaptacijskih boravaka te evaluacija digitalne opremljenosti pojedinih škola.
Partnerske škole projekta su:
- Základní škola Za Alejí 1072, Uherské Hradiště, Češka - www.zszaaleji.cz (koordinator)
- Colegio Nuestra Señora del Rosario – Spain Paterna, Valencia, Španjolska - www.dominicaspaterna.es
- Pumpur high school, Jürmala, Latvija – www.pumpuri.lv
- Escola Secundária Manuel Cargaleiro, Amora, Portugal - www.esmcargaleiro.pt
U razdoblju od 21. do 25. studenog 2022. godine Základní škola Za Alejí 1072, Uherské Hradiště bila je domaćin prve mobilnosti u sklopu Erasmus + KA220 projekta „Success for every child in the virtual world and inclusion in the real world“.
Uz Češku, Španjolsku, Portugal i Latviju, Hrvatsku je predstavljalo šest učenika škole, učiteljice Tihana Modrić i Martina Galić, te ravnatelj škole Davor Bučević. U sklopu programa učenici su sudjelovali u nizu radionica kako bi se učenici bolje upoznali i prilagodili novoj situaciji, tzv. ADAPTATION STAY kojeg su proveli u lovačkoj kući podno slikovitog dvorca Buchlov. Neke od radionica su bile upoznavanje s partnerima i razmjena informacija i hobija na zabavan način, igre s padobranima, oslikavanje platnenih torba učenika i razmjena s domaćinima, snimanje različitih filmskih žanrova s kostimima i dodjela Oscara, pričanje legende o Crnoj ženi i noć uz pjesmu i logorsku vatru na proplanku. Učenici su u nacionalnim skupinama izrađivali plakate prezentirajući zadatke koje svaka zemlja u projektu ima, a zatim u miješanim skupinama izrađivali ideje za projektni logo. Najuspješniji logo je izabran da predstavlja projekt na svim platformama i materijalima.
Tijekom ove mobilnosti učenici su se upoznali s gostoljubivošću Čeha, sklopili mnoga prijateljstva i stekli nezaboravne uspomene te s nestrpljenjem iščekuju novu mobilnost koja će se održati u Španjolskoj, Valencia u svibnju 2023. Galerija slika kao i dojmovi učenika mogu se pogledati na mrežnoj stranici projekta i škole.