Seminar je otvorio gospodin Sándor Brassói, dopredsjednik Ureda za obrazovanje. Nakon njega sudionicima se obratila gospođa Zsófia Szabó, predstavnica NSS-a Mađarske i dala kratak prikaz eTwinninga u Mađarskoj. Održana su dva plenarna izlaganja. O tehnološkim trendovima u obrazovanju govorio je gospodin Attila Főző iz ICT asocijacije, dok je eTwinning ambasadorica Katalin Kanozsay govorila o nagrađivanim kroskulikularnim eTwinning projektima.
Sudionici su nakon izlaganja imali priliku predstaviti se jedni drugima, izložiti svoje projektne ideje i započeti dogovarati buduće projekte.
Drugi dan seminara prošao je u znaku radionica:
– IKT alati u PBL-u,
– Digitalne LEGO priče,
– Radimo zajedno: Kako koristiti alate 21. stoljeća u obrazovanju,
– CreA(c)tivity,
– Jednostavni web 2.0 recepti,
. Edmodo – Kreirajmo online učionicu
Birajući tri radionice od ponuđenih šest svaki je sudionik imao mogućnost naučiti nešto novo iz područja koje ga najviše zanima i raditi u novim alatima.
U popodnevnim su satima sudionici dogovarali buduće projekte. “Recycle, build, play“ projekt je koji su zamislili partneri iz Bugarske, Portugala i Hrvatske. Cilj je projekta izraditi igračke od otpadnog materijala (kartonski tuljci, kutije, plastične boce, čepovi, konzerve i sl.) i kroz stvaranje i igru učiti o važnosti očuvanja okoliša. Projekt bi trebao započeti u listopadu 2016. godine, a završiti na Dan planeta Zemlja izložbom igračaka u školama sudionicama.
Večernji su sati bili rezervirani za panoramski razgled Budimpešte, večeru na brodu i pogled na Budimpeštu noću.
Zadnji su dan seminara sudionicima predstavljena tri primjera dobre prakse: „Traveler classroom mascots“, „The book lovers“ i „C.L.I.L., Creating language innovative learning project“. Sudionici su javno predstavili svoje zamisli i buduće projekte te sudjelovali u svečanosti dodjele nagrada mađarskim sudionicima eTwinning e3 projekta.