Igranje videoigara ima brojne prednosti i pozitivne strane. Mnogi ih smatraju medijima s najvećim edukativnim mogućnostima. Zašto su videoigre tako dobre? Pomažu protiv rastresenosti – i to osobito, kažu oni koji se u to razumiju, takozvane „akcijske igre“. Povećavaju vizualnu prodornost/oštrinu: vrijeme vizualne reakcije postaje kraće, a ljudsko oko brže, što bez sumnje predstavlja prednost što se tiče motoričkih reakcija u različitim stvarnim prigodama.
Pomažu logici bržeg rješavanja problema. Razvijaju intuiciju i hipotetsko razmišljanje. Da bi mogla napredovati u videoigri i prijeći na više razine, djeca moraju unaprijed razmišljati o svakom koraku koji će napraviti, kao i predvidjeti situacije koje bi se mogle dogoditi.
Cilj radionice bio je ispitati koje igrice i društvene mreže, na koji način i u kojoj mjeri koriste naši učenici, podučiti ih kako zaštiti osobne podatke tijekom igranja i komuniciranja u igricama na društvenim mrežama te tako širiti znanje o sigurnosti na gaming društvenim mrežama. Učenici su bili podijeljeni u male timove a svaki tim imao je zadatak na hamer papiru osmisliti plakat, gdje će predstaviti internetskog junaka i njegovih pet pravila kako mogu povećati svoju sigurnost na internetu tijekom igranja igrica i komuniciranja s drugima tijekom igranja ili korištenja društvenih mreža. Svaki tim predstavio je svoj plakat nakon čega je provedena evaluacija i zahvala učenicima na sudjelovanju.
Također, učenicima je predstavljena igra „Interland“ koju smo svi zajedno odigrali i osvojili status Internet genijalca. Svi plakati izloženi su u hodniku škole na panelima.