“Ne želim ići u školu!“ česta je dječja pritužba na koju mnogi gledaju nenaklono – kao na prolazni dječji hir ili znak razmaženosti. Međutim, sve više istraživanja pokazuje da ta pobuna može biti znak straha od škole, odnosno školske fobije.
Psiholog u školi
Što je školska psihologija? Što je posao školskog psihologa? Bavi li se školski psiholog samo učenicima ili je tu i za potrebe nastavnika – odnosno: tko su korisnici školskog psihologa?
Kako se boriti protiv anticipacijske tjeskobe
Pretjerano razmišljanje o tomu što nam nosi budućnost, kod mnogih ljudi izaziva zabrinutost: rast cijena, potencijalne nove pandemije, globalno zatopljenje, međunarodni sukobi, ekonomska situacija ili nestalnost radnog mjesta.
Mladi i anksioznost
Donosimo vam tekst psihologinje Ivane Adamić Tadić. Saznajte što je anksioznost, kako je prepoznati te kako si pomoći u kontroli anksioznosti.
Ufff ta tjeskoba ili kako se nositi s anksioznošću
Anksioznost (tjeskoba) je u potpunosti normalna ljudska reakcija u svakoj situaciji koju zbog nečega doživljavamo opasnom ili ugrožavajućom, i kao takva nam je, s evolucijske strane, iznimno važna jer nam služi kao alarm potreban za preživljavanje (upozorava nas na potencijalne opasnosti).
Znakovi koji ukazuju kako je vaše dijete pod stresom
Iako zvuči pomalo nevjerojatno, nepobitna je činjenica kako se današnja djeca od najranijeg djetinjstva nalaze pod određenim količinama stresa. Kako to obično biva, nisu niti svjesni kako je stanje u kojem se nalaze zapravo stres i svatko od njih reagira na njega na svoj individualan način.