Kiša i ostale padaline što padnu na tlo stalno otječu u obliku potočića, potoka, rječica i rijeka, te se spajaju i čine veliki vodeni tok koji postaje široka rijeka. Mnoge se rijeke ulijevaju u more.
Razredni projekt: Riječka kiša
Učenici drugog razreda Osnovne škole Škurinje iz Rijeke sudjelovali su u razrednom projektu pod nazivom “Riječka kiša”. Projekt je trajao tri mjeseca. Cilj ovog projekta je bio upoznati posebnosti Rijeke, ono po čemu je prepoznatljiva i različita od drugih gradova.
Kiša riba
Kiša riba je rijetka meteorološka pojava te poznati prirodni fenomen pri kojoj uz kišu s neba padaju ribe. Obično padaju mrtve, ali u nekim slučajevima može se dogoditi da su ribe preživjele pad. Mogu biti zamrznute u ledu ili u obliku rastrganih komada. Stručnjaci objašnjavaju kako ovaj fenomen i nije toliko neobjašnjiv. Njihova istraživanja i tvrdnje upućuju na to da su prilikom velikih i snažnih oluja usisane iz vode, a zatim nakon dugog leta padaju na gradove te zbunjuju građane.
Kako nastaju kisele kiše?
Kisela kiša je posljedica zagađenja zraka. Izgaranjem ugljena, nafte i benzina, oslobađa se dim koji sadrži plinove sumporov dioksid i dušikov dioksid. Ti se plinovi dižu u atmosferu gdje se otapaju u kapljicama vode i stvaraju razrijeđene kiseline. Te kiseline potom na zemlju padaju zajedno s kišom.