Jeste li znali da postoji internetski bonton koji se odnosi na sve korisnike interneta diljem svijeta?
I roditelji lažu
Roditelji često govore da je iskrenost najbolje rješenje, no redovito lažu svojoj djeci u cilju utjecanja na njihova ponašanja i emocije. Otkriće je to istraživača sa Sveučilišta u Torontu i Sveučilišta u Kaliforniji kojim se prisjećamo zanimljivih članaka objavljenih na portalu Biologija.
U prometu
Učenici prvog razreda Osnovne škole Novi Marof, Područne škole Remetinec, zajedno s učiteljicom provode razredni projekt “U prometu”.
Rizična ponašanja adolescenata
Adolescencija je razdoblje života u kojem osoba prolazi kroz proces tjelesnog, socijalnog, kognitivnog i emocionalnog sazrijevanja. U tom razdoblju, najneposredniji utjecaj na adolescente imaju najbliži ljudi, obitelj i škola, odnosno vršnjaci. Među vršnjacima eksperimentiranje je potaknuto radoznalošću i željom za dokazivanjem.
Pravila ponašanja i komuniciranja u online okruženju
U online zajednici baš kao i u offline komunikaciji, postoje pravila ponašanja i komuniciranja kako bi se izbjegli ili spriječili mogući nesporazumi i sukobi te kako bi se poruke i informacije prenijele jednostavnije i učinkovitije. Komunikacijske vještine podjednako su važne u komunikaciji licem u lice, kao i u komunikaciji posredstvom računala i interneta a kako bi se komunikacija djelotvornije i prikladnije odvijala, sudionici obično primjenjuju određena pravila.
Odnos nastavnika i različitih tipova učenika
Svaki se nastavnik nebrojno puta u svojoj profesionalnoj karijeri susreo s izazovom odgoja i obrazovanja različitih tipova učenika. Izazov je danas veći nego što je bio prije, štoviše nastavnici su danas više nego ikada izloženi generacijama učenika koji su različiti iz svojih vlastitih specifičnih razloga koji mogu biti raznovrsnog porijekla.
Refleksi i reakcije
Zašto se mačka uvijek dočeka na noge? Kako to da dišemo čak i kad spavamo? Svim ovim radnjama upravljaju automatske reakcije izvan kontrole svijesti – refleksi. Refleksi se razlikuju po svojoj složenosti – od automatskog povlačenja ruke s vruće površine do složenijih refleksa koji čuvaju naše tijelo da ne padne kad izgubimo ravnotežu. Rađamo se s mnogo primitivnih refleksa koje kasnije postepeno zamjenjuju mnogobrojne radnje koje smo naučili tijekom vremena.
Teorija izbora u odnosu prema tinejdžeru
Iako vjerojatno tako ne mislite, ali slagati se s tinejdžerom nije ništa teže sada nego dok je ona ili on bio mlađi. Činjenica da imate poteškoća u odnosu sa svojim tinejdžerom posljedica je vašeg ponašanja prema njemu. Tinejdžer se ponaša drugačije jer je stariji i osjeća se važnim. Njegovo je izazivajuće ponašanje normalno.
Nasilje iz ctanih filmova
Iako su mediji tek na trećem mjestu kao izvori učenja nasilja, iza obitelji i društvenog okruženja, njihov utjecaj na formiranje stavova kod djece nije nimalo beznačajan. Od najranije dobi izloženi su djelovanju medijskog nasilja koji usmjeravaju njihovu moć zdravog prosuđivanja.
Problemi u ponašanju
Kako spriječiti problematično ponašanje primjenom podrške pozitivnom ponašanju saznajte u tekstu koji slijedi.