Učiteljice Gorana Babić i dr. sc. Valentina Lasić su u subotu, 16. ožujka 2024. godine, nastupile kao gošće predavačice na konferenciji “EduOm”.
FGU – danski recept za uspješno obrazovanje
Ako je hygge danski recept za sreću, onda je FGU danski recept za uspješno obrazovanje. U sklopu Erasmus+ projekta “EUnique SIDE” dvije nastavnice Obrtničke škole iz Splita sudjelovale su tjedan dana na mobilnosti u Kopenhagenu i otkrile danski recept za uspješno obrazovanje.
Advent u razredu njemačko-austrijske nacionalne manjine
U Osnovnoj školi Svete Ane u Osijeku učenici 3.c razreda njemačko-austrijske nacionalne manjine obilježavaju vrijeme Adventa prikladnim blagdanskim običajima koji potječu upravo iz Njemačke i Austrije, a proširili su se i postali popularni u cijelom svijetu.
Održan webinar za stručne suradnike pedagoge “Poslovi pedagoga na početku školske godine”
U utorak, 12. listopada 2021. godine, održan je prvi webinar u ciklusu webinara za stručne suradnike pedagoge koji održavaju predavači: Alen Hasikić, mag. paed. iz Osnovne škole Joakima Rakovca (Sveti Lovreč) i Aleksandra Dužević, prof. pedagogije iz Škole likovnih umjetnosti Split.
Igrifikacija, iskustveno, istraživačko i suradničko učenje
Učenici 1. razreda Osnovne škole Smokvica, Područna škola Čara na otoku Korčuli posjetili su Obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo “Konopica” i učionicu zamijenili prirodom.
Priče iz “stare skule”
Učenici razredne nastave Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova posjetili su otočić Vrnik te odradili školski sat u “staroj skuli” učeći na način kako su njihovi vršnjaci učili prije 60 i više godina.
Obilježavanje Dana pleneta Zemlje u njenoj utrobi
Posjet Jakasovoj spilji poslužio je za obilježavanje Dana planeta Zemlje. U Osnovnoj školi “Ante Curać-Pinjac” Žrnovo željeli su probuditi kod učenika ekološku svijest i empatiju za čistom prirodom, i u tome uspjeli.
Projekt e-Škole kao primjer dobre prakse na konferenciji „Kohezijska politika i ulaganja u digitalno obrazovanje: iskustvo e-Škola u Hrvatskoj”
Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije u suradnji s Europskom komisijom organizira mrežni događaj pod nazivom „Kohezijska politika i ulaganja u digitalno obrazovanje: iskustvo e-Škola u Hrvatskoj“ koji će se održati 23. veljače 2021. godine s početkom u 9.15 sati.
Održan kontakt seminar u okviru aktivnosti transnacionalne suradnje (TCA): „Effective Practices in STEM Education“
Dvodnevni kontakt seminar pod nazivom „Effective Practices in STEM Education“ održan je od 31. listopada 2019. do 1. studenog 2019. u Beogradu, Republika Srbija, u organizaciji srpske nacionalne Erasmus+ agencije, Fundacija Tempus. Sudjelovalo je oko 30 nastavnika iz 14 europskih zemalja, Španjolske, Italije, Austrije, Litve, Bugarske, Nizozemske, Njemačke, Češke, Austrije, Belgije, Estonije, Švedske, Srbije, među kojima i tri sudionice iz Hrvatske.