UNESCO je na inicijativu Španjolske radijske akademije 13. veljače proglasio Svjetskim danom radija. Datum je odabran prema danu kad je 1946. godine osnovan Radio Ujedinjenih naroda koji je u eter krenuo porukom: Ovo su Ujedinjeni narodi. Obraćamo se ljudima svijeta!
Posjet učenika Medijskom centru Mađara u Bilju
Učenici Osnovne škole “Dr. Franjo Tuđman” Beli Manastir, koji pohađaju nastavu Mađarskog jezika i kulture po modelu C, posjetili su uredništvo tjednih novina “Új Magyar Képes Újság” i dječjeg mjesečnika “Barkóca”, televizijski studio “Drávatáj” te imali uvid u snimanje kratkog mađarskog programa za Radio Baranju.
Rad na radiju
''Halo, halo, ovdje Radio Zagreb!'', poznate su riječi spikerice Božene Begović kojima je 15. svibnja 1926. godine započelo emitiranje radio Zagreba, preteče današnjeg Hrvatskoga radija.
Rođendan umjetnosti na Hrvatskom radiju
Hrvatski radio uključuje se po sedamnaesti put u međunarodni projekt skupine stručnjaka za ars acusticu Europske radiodifuzijske unije (EBU) koja za Art’s Birthday povezuje dvadesetak gradova.
Radijske emisije s LiDraNa 2019. objavljene na CARNET-ovom videoportalu Meduza
Agencija za odgoj i obrazovanje u suradnji s CARNET-om omogućila je učenicima, učiteljima i nastavnicima slušanje radijskih emisija pozvanih na državnu razinu smotre LiDraNo. Radijske emisije koje su bile pozvane na državnu smotru LiDraNo 2019. objavljene na CARNET-ovom videoportalu Meduza, kao i sve radijske emisije sudionice državne smotre od 2012. godine.
European School Radio: Our Safer Internet Day
Jedna od aktivnosti učenika 8. a razreda Osnovne škole Vladimira Nazora Pribislavec povodom Dana sigurnijeg interneta bilo je osmišljavanje i snimanje audio poruke na materinjem i engleskom jeziku s temom vezanom za sigurnost na internetu.
“Radio za Europu” učenika Gimnazije Bernardina Frankopana iz Ogulina
Pred sam kraj ove školske godine učenici Gimnazije Bernardina Frankopana Ogulin dovršili su još jedan u nizu projekata ostvarenih u sklopu suradnje s Goethe Institutom iz Zagreba. Ovaj timski uradak nosi naslov „Radio za Europu“, a priča njegovog nastanka krenula je iz Zagreba gdje je dvoje učenika naše Škole, Iva Vuković iz III.b i Sebastian Gašparović iz III.d razreda, 16. i 17. travnja 2013. sudjelovalo na opsežnoj radionici Goethe Instituta pod nazivom „Radio za Europu“.