Dana 31. kolovoza 2024. – II. gimnazija završila je Erasmus+ KA1 projekt pod nazivom “Dobre vještine za dobrobit Druge”, koji je trajao godinu dana.
Kako roditelji mogu poučavati djecu novim vještinama
Na nastavnicima je iznimna odgovornost poučavanja i prenošenja znanja koju svakodnevno provode u odgojno-obrazovnom procesu učenika. Međutim, roditelji također mogu sudjelovati u poučavanju vještina važnih za budućnost djece 21. stoljeća.
Povezivanje s promjenama
Paradigma profesionalnog rasta označava bitnu promjenu u načinu razmišljanja i pristupu prema osobnom i profesionalnom razvoju unutar određene profesije ili radnog okruženja.
Nove dimenzije učenja
Suradnja između Hrvatskog foto saveza i Osnovne škole Jurja Dobrile Rovinj postala je ključni element poticanja kreativnosti i razvoja novih vještina kod učenika.
“BYO – STEAM – Build Your Own STEM”
U glavnom gradu Grčke, Ateni održan je od 13. do 17. svibnja 2024. tečaj pod nazivom „BYO – STEAM – Build Your Own STEM“. Petodnevnu edukaciju prošle su učiteljice Maja Horvatin i Đurđica Patafta iz Osnovne škole Ljudevita Gaja u Zaprešiću.
“EU Skills4U” novi Erasmus+ projekt Upravne škole Zagreb
“EU Skills4U” novi je Erasmus+ projekt Upravne škole Zagreb namijenjen svim učenicima škole i prvi Erasmus+ projekt kojeg škola provodi u području strukovnog obrazovanja i osposobljavanja.
Parkour – vještina svladavanja prepreka
Parkour je vještina koja nam omogućava da istražimo potencijal našeg tijela. Daje mogućnost prelaženja i fizičkih i mentalnih prepreka s kojima se susretnemo, bez obzira nalaze li se one u prirodnoj ili urbanoj okolini, u potrazi za kretnjama koje spajaju djelotvornost i kontrolu.
Projektima osnažujemo struku
Od školske godine 2020./2021. Strojarska i prometna škola Varaždin nositeljica je Erasmus akreditacije u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju, najvišeg priznanja na nacionalnoj razini koje dodjeljuje Agencija za mobilnost i programe EU-a. Škola je kvalitetom provedbom projekata dokazala svoju izvrsnost i visoke standarde Erasmus+ programa, a zasluga je to školskog projektnog tima koji u školi djeluje od 2014. godine.
Usvajanje i razvijanje vještine informacijske pismenosti
Informacijska pismenost je vještina koja se može implementirati u svaki nastavni predmet. Njome se podržava učinkovit pristup informacijama, a učenici pritom razvijaju kritičko mišljenje i promišljanje, kako riješiti problem, donošenje odluka i istraživanje različitih mogućnosti.
Kako unaprijediti vještine čitanja
Nastavnici svih predmeta dobro su upoznati s činjenicom kako učenicima nije dovoljno samo pročitati tekst vezan za gradivo ili knjigu. Vještina je čitanja također nešto što se sustavno uči, gradi i unaprjeđuje.