Sedmo izdanje paneuropske vježbe Cyber Europe održat će se u lipnju 2024. godine. Scenarij vježbe predviđa stranu silu, političke napetosti i napade na energetski sektor diljem Europske unije, ciljajući digitalnu infrastrukturu i javnu upravu kao sekundarne ciljeve radi povećanja pritiska i poticanja kaosa.
Igra pokvarenog telefona: Kako nastaju misinformacije i glasine
Na samom uvodu u vježbu nastavnik će objasniti pravila vježbe prisutnima u prostoriji. Nastavnik će samo jednoj osobi pročitati tekst (odlomak iz kratke priče “Kradljivci stripova” Zorana Odžića, ili bilo koji drugi primjer koji instruktor pronađe), dok će svi ostali izaći iz prostorije.
Strategije kako pomoći učenicima u postizanju bolje koncentracije
Osim nedostatka motivacije, nastavnici se u posljednjih nekoliko godina također suočavaju s manjkom ili potpunim nedostatkom koncentracije kod učenika. Određeni učenici nisu u mogućnosti izdržati nastavni sat od 45 minuta s jednakom količinom koncentracije, a kako se školski dan približava kraju, tako se koncentracija sve više smanjuje.
Vježbe za osvještavanje potreba zbog kojih koristimo društvene mreže
Sva su naša ponašanja motivirana našim psihološkim potrebama, a osvještavanje potreba koje nas motiviraju na korištenje društvenih mreža cilj je jedne od radionica iz edukativnih materijala “Digitalni mediji i mentalno zdravlje“.
CARNET sudjelovao u međunarodnoj kibernetičkoj vježbi – Cyber Coalition 2022
NATO “Cyber Coalition 2022” je najveća i najpoznatija NATO vježba u području kibernetičke obrane koja se provodi s ciljem poboljšanja sposobnosti NATO-a, saveznika i partnera za obranu i zajedničko djelovanje u kibernetičkom prostoru.
CARNET sudjeluje u NATO međunarodnoj vježbi „Cyber Coalition 2021“
Vlade, državne institucije, organizacije i kompanije u svojem djelovanju sve više koriste kibernetički prostor što dovodi do većeg rizika od hakerskih napada. Upravo se hakerski napadi danas smatraju najvećom prijetnjom svjetskom miru i sigurnosti. Prijetnje iz kibernetičkog prostora najbrži su rastući sigurnosni izazov današnjice.
6 vježbi medijske pismenosti u kojima analizirate školske mrežne stranice
Mrežne stranice vaše škole jednostavan su primjer izvora koji možete analizirati s učenicima, no za slijedeće vježbe možete odabrati i neke druge stranice. Vježbe su dio obrazovnih materijala ‘Fake ≠ fact: Uvođenje kritičkog vrednovanja izvora u učionice’, objavljenih u sklopu 2. Dana medijske pismenosti u partnerstvu s Veleposlanstvom Kraljevine Švedske.
Ergonomski principi u funkciji zdravlja
Rad za računalom, u usporedbi s nekim drugim poslovima, možda djeluje bezopasno, budući je vjerojatnost izravnog ozljeđivanja vrlo mala, no pokazalo se da može izazvati različite neugodnosti i zdravstvene poteškoće. Stoga je od iznimne važnosti primijenjivati ergonomske principe u radu.
Mobilna aplikacija Državna matura dostupna za vježbanje zadataka
Mobilna aplikacija Državna matura sadržava ispitne zadatke zatvorenoga tipa. Zadatci su preuzeti iz ispita koje je polagalo više od 500 pristupnika i koji su provedeni u ljetnome i jesenskome roku u školskim godinama 2012./2013., 2013./2014., 2014./2015. i 2015./2016.
U zdravome tijelu zdrav duh
U zdravome tijelu – zdrav duh! Tu ste poslovicu čuli bezbroj puta i možda vam je već i pomalo dosadila. Pa tko danas ima dovoljno vremena za vježbanje i skakutanje uz loptu? Čemu služe sve te vježbe osim da se pošteno namučimo, oznojimo i umorimo?