Projekt je osmislio pedagog Alen Hasikić, koji uz potporu ravnatelja Mladena Majuševića, aktivno provodi projektne aktivnosti. Opći cilj projekta je povećati znanja kod učenika, roditelja i učitelja o sigurnijoj upotrebi interneta, potencijalni negativnim stranama interneta, kao što je elektroničko nasilje, educiranje učenika i roditelja o alatima zaštite i mogućnostima prijave internetskog nasilja. Sukladno općem cilju, definirani su i specifični ciljevi u vidu prevencije elektroničkog nasilja, senzibiliziranja učenika i roditelja o elektroničkom nasilju te utjecaju na psihosocijalno stanje djeteta, edukacija roditelja iz područja sigurnije upotrebe interneta, podizanje razine svijesti o elektroničkom nasilju te metodama njegova suzbijanja, kao i razvijanje digitalne empatije kod učenika. Projekt sufinancira Ministarstvo znanosti i obrazovanja sa 16.000,00 kn.
Projektom je predviđeno 11 aktivnosti koje se sastoje od: predavanja, radionica, posjete, likovnog natječaja, glazbenog stvaralaštva, izrade edukativnih postera, vršnjačko poučavanje, izrade digitalnih sadržaja te same promocije projekta.
Predavanja u sklopu projekta održat će predstavnici Centra za nestalu i zlostavljanu djecu iz Osijeka s temom o tome kako biti odgovoran roditelj u doba digitalnih informacija. Predavanje je namijenjeno roditeljima. Radionice će održati pedagog u svim razredima škole, a teme se dotiču prepoznavanja elektroničkog nasilja, izazovi u online okruženju i sl. Učenici koji su članovi školskog zbora sudjelovat će u osmišljavanju i uglazbljivanju pjesme s tematikom iz samog projekta. Zatim, Vijeće učenika izradit će edukativne postere, kao i ilustracije. Učenici 6. razreda izradit će prezentaciju pod vodstvom pedagoga o pozitivnim i negativnim stranama interneta, te rad prezentirati Vijeću učenika, a zatim 4. i 5. razredu. Učenici 7. razreda povodom obilježavanja Dana sigurnijeg interneta izradit će QR kodove s nazivom projekta i savjetima o sigurnijoj upotrebi interneta. S projektom će se nastojati upoznati i ostale osnovne škole Istarske županije kroz organizaciju natječaja, pri čemu će učenici osnovnih škola određenom tehnikom izraditi infografike s ciljem širenja pravila lijepog ponašanja u online okruženju. Autor projekta nastoji primjerom dobre prakse motivirati i ostale odgojno-obrazovne djelatnike u kreiranju sličnih preventivnih projekata.