Projekt će se odvijati kroz šest modula:
- upoznajmo se
- fokusirajmo se na rod i spol
- fokusirajmo se na religiju
- fokusirajmo se na podrijetlo
- fokusirajmo se na skupine smanjenih mogućnosti
- fokusirajmo se na jezik
i četiri ključna koraka u svakom modulu:
- nauči
- prepoznaj
- poduči
- djeluj.
Tijekom dvije godine provođenja projekta, održat će se dva transnacionalna sastanka te četiri mobilnosti sa kratkoročnom razmjenom učenika.
U pet dana, koliko je trajao prvi transnacionalni sastanak, đurđevački gimnazijalci su ugostili nastavnike i učenike iz svojih partnerskih škola iz Švedske, Italije, Francuske, Španjolske i Rumunjske. Uz sastanke nastavničkog tima koji su bili baza cijelog susreta, učenici i nastavnici su u tih pet dana sudjelovali u tri pedagoške radionice koje su osmislile gimnazijske mentorice, Jasna Horvat Vlahović i Ana Huzjak Kišivan, a na engleskom jeziku su ih proveli učenici članovi učeničkog projektnog tima.
Uz to, učenici su sudjelovali u radionici pečenja zdravih palačinki pod vodstvom profesorice Irene Tišljar, u radionici izrade otisaka u glini zajedno s udrugom za djecu s mentalnim poteškoćama Mali princ, koju su vodile profesorica Mirela Kožar i Ksenija Grgičin te u radionici pečenja kolača s učenicima strukovne škole pod vodstvom pedagoginje Jasne Horvat Vlahović i Đurđice Časar.
Svojim gostima đurđevački su gimnazijalci predstavili ljepote svog grada, okolice te glavnog grada Zagreba. U suradnji s Gradskom knjižnicom Đurđevac obilježen je i Mjesec knjige te Međunarodni dan tolerancije kroz kviz znanja o knjizi “Dnevnik Ane Frank“ te filmu “Različita“. Sadržajan program koji je obuhvatio i sportske aktivnosti te školski plesnjak okrunjen je svečanim kulturno-umjetničkim programom kojeg su svojim nastupom obogatili učenici škole:
- djevojački zbor gimnazije koji je po prvi puta pod vodstvom profesorice Ivane Senjan izveo i himnu projekta, pjesmu Johna Lennona “Imagine“, zatim
- kulturno-umjetničko društvo Petar Preradović iz Đurđevca,
- polaznici Dječjeg vrtića Maslačak
- te kao posebni gosti učenici iz Švedske Veronica Lindskold i Ludwig Grenholm, koji su izveli tri glazbena broja.
Uzvanicima svečanog programa obratile su se ravnateljica gimnazije Nevenka Lončar te koordinatorica projekta Ana Huzjak Kišivan. U ime grada, sve prisutne pozdravio je Martin Mahović, a u ime županije dobrodošlicu je gostima poželio dožupan Ivan Pal.
Gosti su iz Hrvatske ponijeli prekrasne utiske, a najviše ih se dojmila srdačna i topla dobrodošlica učenika gimnazije te njihova tečnost u korištenju engleskog jezika.