Cilj ovog znanstvenog programa u sklopu kojeg je koncem listopada na IRB-u završio ciklus radionica za tekuću godinu je popularizacija znanosti među mladima na području cijele središnje Europe, te ukazivanje na njezinu zabavnu stranu i dokazivanje načina na koji prirodne znanosti pridonose stvaranju održive budućnosti.
Program je bio namijenjen svim srednjoškolcima, bez obzira na njihovu sklonost i nadarenost za prirodne znanosti. Tijekom programa učenici su se susreli s nizom interaktivnih kemijskih pokusa, na kojima su sudjelovali u rješavanju nekog od najvećih problema današnjice. Učenici su učili kako reciklirati papir, izgraditi sustav za filtriranje vode, provesti elektrolizu metala i dokazati kako se određene vrste plastike mogu razgraditi za samo nekoliko tjedana.
''Neka od najvažnijih pitanja današnjice tiču se upravo održive budućnosti i načina na koji obavljamo svakodnevne aktivnosti, a da pritom ne štetimo prirodi. Upravo zbog toga znanstveni program BASF Chemgeneration za temu svojih radionica bira kružnu ekonomiju. Održiva budućnost tiče se svih nas i dužnost je svih pojedinaca, skupina i cijelih sustava podržati je. BASF Chemgeneration samo je jedan od načina na koji BASF pomaže u stvaranju održive budućnosti'', napomenuo je Simon Franko, izvršni direktor BASF-a u Hrvatskoj.
BASF-ov znanstveni program Chemgeneration održava se na godišnjoj razini u suradnji s najprestižnijim znanstvenim ustanovama u Europi, a partner programa u Hrvatskoj je Institut Ruđer Bošković. Svake godine Institut ugosti velik broj učenika iz raznih srednjih škola, koji aktivno uče o kružnoj ekonomiji, održivoj budućnosti i ulozi kemije izvan učionice.